Ana sayfa Soru - Cevap PayPal Nedir? Ne İşe Yarar?

PayPal Nedir? Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

PayPal sayesinde kredi kartı bilgilerinizi alışveriş yaparken alıcı veya satıcılara vermeden, paylaşmadan online ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan güvenli ödeme yöntemlerinden bir tanesidir. PayPal ile 24 Farklı para biriminde ödeme yapabilirsiniz. Bu para birimlerine örnek vermek gerekirse: Türk Lirası, ABD Doları ve Euro.

PayPal Nasıl Çalışıyor?

Alışveriş yaparken Alıcılar PayPal ile kredi kartı bilgilerinizi yalnızca bir kere giriyor. PayPal parayı transfer ettikten sonra satıcılar paralarını bankalarına aktarır ve alışveriş başarılı bir şekilde gerçeklemiş olur.

Aynı zamanda PayPal sistemine üye olurken dolandırıcılıktan korunmanıza yardımcı olmak amacıyla Kredi kartınızı PayPal’a tanımlıyorsunuz. Tanımlama işlemi bittikten sonra artık online olarak alışverişlere başlayabilirsiniz. Alışverişe başlarken finansal bilgilerinizi girmek zorunda kalmadan alışverişinizi rahatça yapabilirsiniz.

paypal-nasil-calisir

PayPal’ı Kimler Kullanabilir?

PayPal‘ı kullanabilmek için Kredi Kartınızı tanımlamanız gerekiyor. O Yüzden kredi kartı sahibi olmanız gerekmekte.Ancak  PayPal Nakit Kart‘ta ise 15 Yaş ve üzeri kişiler kullanabiliyor. Bir sonra ki yazımızda PayPal Nakit kart hakkında bilgi vereceğiz.

İnternet üzerinden kredi kartı kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgilere 3D Secure Ödeme Sistemi Nedir? başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.