Ana sayfa Sektörden Paypal Türkiyeden Çekilme Kararı Aldı!

Paypal Türkiyeden Çekilme Kararı Aldı!

PAYLAŞ
Paypal Türkiyeden Çekilme Kararı Aldı

İnternetin en kolay ödeme sistemlerinden birisi olan Paypal Türkiyeden Çekilme Kararı Aldı! Paypal Neden kullanıma kapatılıyor? Detaylar haberimizde.

İnternette ödeme kolaylığı bakımından bir çok kullanıcıların tercihi Paypal’dan yana olmuştu. Bu zamana kadar bir çok alışveriş sitesinde kullanımı ile de dikkatleri üzerine çeken Paypal, kolay ödeme yapma, kolay ödeme transferi gibi önemli özellikleri ile karşımıza çıkıyordu. Bugün gelen bir haber sonrasında Paypal, Türkiyedeki müşterilerine bilgilendirme mesajı yayınladı ve Paypal Türkiyeden Çekilme Kararı Aldı!

Paypal Türkiyeden Çekilme Kararı Aldı!

İnternetin belkide en önemli özelliklerinden bir tanesi alışveriş yapmak ve satın almak. Bu konuda da belli servisleri kullanmak büyük avantajlar sağlıyor. Örneğin Paypal kullanıcıları, aldıkları servislerdeki herhangi bir sorunda paypal yardım destek ekibi sayesinde paralarının transferini durdurabiliyor, bu konuda adımlar atabiliyordu. Ancak maalesef ki paypal sektördeki bir takım kurallardan dolayı Türkiyeden çekilme kararı aldı. Yayınlanan mesajın kopyası şu şekilde ;

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. Müşterilerimiz bilgi ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

6 Hazirandan Sonra Paypal Türkiyede Kullanılamayacak!

Bir takım lisans problemleri sonrasında kritik bir kararla, Türkiyeden çekilen Paypal, 6 haziran sonrasında Türkiyedeki müşterilerinin kullanımını kaldıracağını bildirdi. Paypal bozdurma işi yapanlar, paypalı aktif olarak kullananlar çaresiz bir şekilde bu karar sonrasında ne yapacağını düşünürken, bir çok kullanıcı da paypal transferini durdurmuş durumda. Aslına bakarsak daha öncesinden de bu şekilde olacağı belliydi.

Paypal Nakit kartlarının Türkiyede kaldırılması sonrasında alınan bu flaş karar, Türkiyede ki özellikle internet alışverişlerini önemli derecede etkileyecektir diye düşünüyorum. Her ne kadar gelecekte Türkiyede ki müşterilere hizmet vermek için çalışmalar yapılacağı söylense de bu konuda pek bir şeylerin yapılamayacağı da aşikar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.