Ana sayfa İnternet Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor – Faaliyetlerine Devam Edecek!

Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor – Faaliyetlerine Devam Edecek!

PAYLAŞ
Paypal Türkiye'ye Geri Dönüyor

Haziran ayında Türkiyeden çekilme kararı alan ve faaliyetlerini durduran Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor! İşte BDDK ile görüşen Paypal’ın kararı ve detaylar.

Geçtiğimiz haziran ayında Türkiye de ki faaliyetlerine son veren ve bu bağlamda Türkiyede ki kullanıcılarına mesaj yollayan Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor! Paypal’ın yaptığı görüşmeler sonrasında Paypal tekrardan aktif olarak Türkiye de ki kullanıcılarının yardımına koşucak ve Paypal kullanımını tekrardan aktif hale getirecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK tarafından Paypal’ın lisansı iptal edilmiş ve Paypal Türkiyeden çekilme kararı almıştı. Bazı kurallar koyan ve Paypal’ın bu kurallara uymasını bekleyen BDDK ilk olarak sunucularını Türkiyeye taşıması için Paypal’a uyarıda bulundu. Ancak Paypal dünya çapında bilinen ve sunucuları farklı yerlerde olan bir şirket olduğu için bu duruma onay vermedi. Durum böyle olunca da Paypal’ın lisanslı iptal olmuştu. Lisanslı iptal olan Paypal Türkiye de ki kullanıcılarına tekrardan hizmet vermek için oldukça kararlı. BDDK ile görüşmelerin olumlu geçtiği söyleniyor.

Her ne kadar şirket için sunucularını taşımak bir hayli zor olsa da, şirketin bu durumu kabul ettiği bilinenler arasında. Türkiye de aktif olarak bir çok kullanıcının Paypalı tercih ettiğini ve bu doğrultu da Paypal’ın da karlı çıktığını düşünürsek Paypal’ın yeni kararı hem şirketi sevindirecek hem de Türkiye de ki kullanıcıları. İnternetten alışverişi aktif olarak kullananlara müjdeli haber geldi diyebiliriz. Çünkü açıklama yapılmasa da durum oldukça ciddi.

Paypal Türkiye’ye Geri Dönüyor!

Özellikle de vergi konusunda sıkıntılar yaşanan Paypal’da sonunda beklenen kararlar gelmeye başladı. BDDK ile görüşen Paypal önümüzdeki yılın sonuna kadar süre tanınması ile beraber sunucularını Türkiyeye taşıma planı yaptı. Böylelikle Türkiye’den Haziran 2016 tarihinde çekilen Paypal, tekrardan faaliyetlerine devam edebilecek.

Sunucularının Türkiyeye taşınması ile beraber Paypal önümüzdeki yıl yani 20177 yılında tekrardan hizmet vermek adına lisans alabilecek. Böylelikle Paypal kullanıcıları Türkiyeden kullanmaya devam edebilecek. Her ne kadar Paypal Türkiyeden bu konu ile alakalı resmi açıklama gelmese de şirketin 2017 yılının sonuna kadar Türkiyeye sunucularının taşınacağını ve böylelikle hizmete kaldığı yerden devam edeceğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.