Ana sayfa Sektörden PayPal Yeni Yılda Türkiye’ye Geri Dönüyor!

PayPal Yeni Yılda Türkiye’ye Geri Dönüyor!

PAYLAŞ
PayPal Yeni Yılda Türkiye'ye Geri Dönüyor!

Gidişi ile binlerce kullanıcısını karanlığa terk eden PayPal Yeni Yılda Türkiye’ye Geri Dönüyor! Alınan kararlar sonrasında Paypal Yeni Yılda hizmet verecek. 

Türkiye’de kullanıma kapatılan ve ülkemizdeki faaliyetlerine son veren Paypal’a dair detaylar gelmeye başladı. Geçtiğimiz ay Paypal’ın tekrardan açılacağına dair haberleri şurada sizlerle paylaşmıştık. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından lisans verilmemesi sonrasında Türkiye’de kullanıma kapatılan Paypal, yeniden açılıyor.

Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmesi için kullanıcılar tarafından sık sık baskıya uğratılan Paypal, nihayet yeni kararlarla karşımıza çıktı. Paypal ile lisans anlaşmasında sorun yaşanmış ve BDDK tarafından Paypal’ın lisansı iptal edilmişti. BDDK’nın Paypal’dan isteği, finansal verilerin Türkiye’de tutulmasıydı. Ancak dünya çapında bilinen bir şirket olmasından dolayı Paypal bunu kabul etmedi. Sunucularını ve finansal verilerini Türkiye’de tutmak istemedi.

PayPal Yeni Yılda Türkiye’ye Geri Dönüyor!

Olayların hızla gelişmesi sonrasında aslında Paypal’ın kararı çok ani oldu. Sunucuların Türkiyeye taşınmaması ve finansal verilerin ülkemizde tutulması, durumu tetikledi. Bu durumda BDDK tarafından alınan kararla Paypal’ın lisansı iptal edildi. Her ne kadar Paypal kullanıcısı mağdur olsa da, Paypal kullanıcılarının gönlünü tekrardan alacağa benziyor. Verilen sürprizler ile beraber PayPal Yeni Yılda Türkiye’ye Geri Dönecek! Böylelikle hizmete kaldığı yerden devam edecek. Bu haber sonrasıonda özellikle de ticaretin artışı bekleniyor.

Cross Border adı verilen bir sistem sayesinde Türkiye’deki faaliyetlerini devam ettirecek olan Paypal, aynı zamanda bu işlemler sonrasında kısa bir sürede sunucularını da ülkemize taşıyacak. Paypal tarafından alınan bu karara BDDK tarafından onay gelmiş durumda. Paypal yetkilileri tarafından söz konusu işlemlerin Mart 2017 yılına kadar gerçekleştirileceği ve bu tarihten sonra da Paypal’ın Türkiye’de tekrardan aktif hale geleceği söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.