Ana sayfa Android Vine Yapımcısının Yeni Sosyal Ağ’ı Peach Android’e Geldi

Vine Yapımcısının Yeni Sosyal Ağ’ı Peach Android’e Geldi

PAYLAŞ

Yaklaşık 2 aydır mobil platform iOS’da yer alan Vine Yapımcısının Yeni Sosyal Ağ’ı Peach Android’e Geldi uygulama şimdiden popülerler arasında yer alıyor !

Mobil cihaz kullanımlarının  artması ile beraber, geliştiriciler mobil platformlara yönlenmeye başladı. Her geçen gün yeni bir uygulamanın giriş yaptığı mobil platformlara “Peach” ismindeki bir sosyal ağ uygulaması giriş yaptı. Daha önceden Vine’nin yapımcıları arasında ola Don Hoffman’ın da geliştiriciler arasında yer aldığı yeni mobil sosyal ağ Peach, 1 ay önce iOS’da yer almaktaydı. Android kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine bu ay’da Android cihazlara merhaba diyen uygulama, oldukça iddialı bir şekilde ilerleyişini sürdürüyor.

Peach, yani türkçesi Şeftali olan bu uygulamanın kullanımı oldukça basit. Uygulamanın asıl amacı da insanlar arasındaki diyalogları güçlendirmek. Henüz daha yayınlanmasından 1 ay geçmesine rağmen, uygulama dünya’da yayılmaya başlamış bile ! Bunun asıl sebebi ise Vine yapımcısı Don Hofmann‘ın imzasının bu uygulamada bulunması. Uygulama yapımcılarından olan Don Hofmann, uygulamayı Vine tarzında değil de, daha gelişmiş bir şekilde mobil platformlara getirdi. Uygulamanın işlevi oldukça basit. Arkadaşlarınızı ekliyorsunuz, ekledikten sonra, durum paylaşımı yapabiliyorsunuz. Durumunuza, fotoğraf, video veya gif ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulama içerisinde yer alan “Sihirli Sözcüler” ismindeki birkaç sözcüğü de paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcılar arasında haberleşme ve diyaloğu güçlendirmeyi amaçlayan uygulama ile paylaştığınız durum güncellemeleri, arkadaşlarınızın ana sayfasında yer alıyor. Böylece arkadaşlarınız o an ne yaptığınızı biliyor.

kelimeler

Sosyal medyaların hepsinin patlama sebebi, insanların başka insanların özel hayatına ilgi duyması. Yani başkalarının neler yaptığını, kimle oturup, kimlerle gezdiğini görmek sadece bizim değil, bütün dünyanın ilgisini çekiyor. Bu zamana kadar çıkan birçok mobil uygulamada gördüğümüz durum paylaşma özelliğinin bu uygulamada da yer alması, insanların bu platforma yönelmesini sağlıyor. Android uygulamasını indirmek için buradaki, iOS uygulamayı indirmek için ise, buradaki bağlantılara tıklamanız yeterli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.