Ana sayfa İnternet Pentagon Ödüllü Hack Yarışması Başlattı!

Pentagon Ödüllü Hack Yarışması Başlattı!

PAYLAŞ

ABD Savunma bakanlığı – Pentagon Ödüllü Hack Yarışması Başlattı. Yarışma kapsamında Pentagon Bilişim sistemlerini hackleyenler, ödüllendirilecek.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon Bizi Hackleyin, Ödül Verelim Dedi ve buna istinaden yarışma başlattı! Yarışmaya göre, bilgi işlem sistemindeki açıkları tespit edenler, ödüllendirilecek. Siber saldırıların baş gösterdiği şu zamanlar da, ABD’nin Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından geniş kapsamlı bir siber saldırı, hack yarışması başlatıldı. Her geçen gün siber güvenliğini daha da iyiye götüren ve bu konuda uzun süredir çalışmalar da bulunan ABD, son olarak Pentagon sistemindeki açıkları tespit edenlere ödül verecek.

Pentagon Ödüllü Hack Yarışması Başlattı!

Aslına bakarsanız bu tarz yarışmaları görmeye alıştık. Daha öncesinde Facebook, Google, Microsoft ve Yahoo gibi bir çok şirket, bu yöntem sayesinde açıklarını kapatıyor. Geçtiğimiz yıllar da Facebook tarafından düzenlenen Siber Saldırı, hacker yarışmasında toplam 3 buçuk milyon dolar’a yakın para ödülü bilgisayar korsanlarına dağıtılmıştı. Böylelikle tüm dünya da hackerlar bu firmalar için kısa bir süre çaba sarf ederek, sistemdeki açıkları buldu. Şirketler de siber saldırılar için sistemlerini geliştirmiş oldu.

Screenshot_1

Pentagon tarafından düzenlenen yarışmanın da temel mantığı basit, ABD savunma bakanlığı Pentagon’un sisteminde herhangi bir açık vs. bulunduğunda bu açığı bulan kişi ödüllendirilecek. Yarışmaya hem Pentagon bilişim sistemlerindeki çalışanlar, hem de dışarıdan katılım sağlanabiliyor. Böylelikle Pentagon çalışanlarının dışında bir kişi sistemde açık vs bulursa, savunma bakanlığı ödül verecek.

Yarışmaya katılmak oldukça basit. Yani herhangi bir sınır ya da yapmanız gereken bir işlem yok. Yarışmayı kazanabilmek için tek şart, Pentagon sistemlerinde açık bulmak. Ve bunu gerekli birimlere ulaştırmak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.