Ana sayfa Sosyal Medya Youtube PewDiePie Türkçe Dil Desteği Ekledi!

PewDiePie Türkçe Dil Desteği Ekledi!

PAYLAŞ

Özellikle Türkiye de Oyun videoları çeken Youtuber’lara yeni rakip ekleniyor. Çünkü Ünlü Youtube Kanalı: PewDiePie Türkçe Dil Desteği Ekledi!

Dünyanın en çok kazanan Youtube kanalı olan PewDiePie her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Bir çok ülkenin nüfusundan daha fazla Aboneye sahip olan kanal, kendine özgün tarzı ve esprileriyle hayranlarını güldürmeye, eğlendirmeye devam ederken müjdeli haber geçtiğimiz gün geldi.

Ünlü Youtuber PewDiePie Türkçe Dil Desteği Ekledi!

Dünyanın en büyük aynı zamanda en çok kazanan kanalları arasında yer alan PewDiePie’nin videoları artık Türkçe altyazı desteği ile karşımıza çıkacak. Bu özellik aslında Youtube’da tüm videolar için yer alıyordu. Ancak altyazılar, Google Translate ile oluşturulduğu için ortaya saçma ve anlamsız cümleler çıkabiliyordu. Durum böyle olunca da, Türkiye de İngilizcesi olmayan kişiler youtuber’ın ne dediğini anlayamıyordu. Hatta yorumlar da videolara Türkçe destek gelmeli. Hiç birşey anlayamıyoruz diyenler bile olmuştu! PewdiePie hayranlarından gelen bu öneriyi karşılıksız bırakmadı ve Türkçe desteğini sundu.

Translate Değil, Tamamen Doğru Türkçe Kullanılıyor!

Bu zamana kadar İngilizce ve bir kaç dili altyazı olarak kendisi ekleyen kanal, artık Türkçe alt yazı seçeneğiyle de karşımızda. Ancak yanlış anlaşılmasın, Türkçe alt yazı seçeneği Google Translate ile değil, birebir el ile oluşturulan altyazılar. Yani video da izlediklerinizin tamamen türkçeye çevrilmiş halleri, bir veya birden fazla kişi tarafından eklenmiş. Şu an da tüm videolar da bu destek yok. Yani her açtığınız video da görebilmek mümkün değil. Ancak yavaş yavaş eklendiğini hatırlatalım. 1.000’den fazla videonun olduğunu düşünürsek, tüm videolarda Türkçe desteğinin gelmesi 2 aydan fazla sürecektir diye düşünüyorum.

Örnek bir video vermek gerekirse, aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Kendi ülkesindeki başarısı sonrasında tüm dünya da tanınmışlığını arttırmak isteyen Youtuber, bu hamlesi ile beraber Türkiye de ki hayran kitlesini de arttırmış olacak. Ayrıca Türkçe dil desteğinin yanı sıra, bir süre sonra farklı dil seçenekleri de kanala eklenecek.

Son olarak kısa bir hatırlatma yaparak yazıyı bitirmek istiyorum. PewDiePie’ın kanal istatistiklerine baktığımız zaman an itibari ile 43.523.462 abone ve 11.896.675.435 video görüntülemesine sahip. Abone sayısına baktığımız zaman, kanalın bu hedef kitlesi Tanzanya, Kenya, Polonya, Irak, Kanada, Cezayir, Malezya, Sudan, Arjantin, Suriye, Romanya, Kuzey Kore, Afganistan gibi ülkelerin nüfusundan daha fazla.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.