Ana sayfa Sosyal Medya Youtube PewDiePie Youtube Kanalını Siliyor!

PewDiePie Youtube Kanalını Siliyor!

PAYLAŞ
PewDiePie Youtube Kanalını Siliyor!

Youtube’a gelen son güncellemeler sonrasında fazlasıyla sitem eden ve şikayetlerini dile getiren PewDiePie Youtube Kanalını Siliyor! İşte detaylar.

Dünyanın en popüler Youtuber’ları arasında gösterilen PewDiePie, abone sayısı ile tüm dünyaya kendini gösterdi. Ancak Youtube’un son zamanlarda aldığı radikal kararlardan dolaylı veya doğrudan etkilendiğini söyleyen PewDiePie, bu durumdan şikayetçi. Bu yüzden de aldığı bir karara göre 50 milyon aboneye ulaştığında Youtube kanalını tamamen silecek.

Milyonlarca kazancıyla dudak uçuklatan abone sayısıyla gündemde kalmayı başaran Felix Kjellberg, beklediğinden kötü durumların ortaya çıktığını savunuyor. Lakin özellikle de son 2 hafta içerisinde Youtube tarafındaki güncellemeler bir çok Youtuber’ın önüne engel koyuyor. PewDiePie’ın Youtube kanalı da buna bir örnek. Son güncellemeye kızan ve Twitter’da “artık yeter” şeklinde tweet atan Felix, Youtube’un kanalını öldürmeye çalıştığını söylüyor.

PewDiePie Youtube Kanalını Siliyor!

Güncellemelerden önce abonelerine kesintisiz bildirim giderken son güncellemeler ile bildirimler kullanıcılara gitmiyor. Felix bu durum ile alakalı yeni video yüklediğinde sadece 2 milyon kişiye bildirim gittiğini söylüyor. Abone sayısına baktığımız zaman 49 milyondan fazla abone sayısına sahip kanalın videolarının sadece 2 milyon kişiye bildirimle ulaşması fazlasıyla can sıkıcı. Üstelik bu konudan şikayetçi olan tek kişi PewDiePie değil! Son Youtube güncellemesi ile getirilen yeniliklere bakarsak;

1 – Youtube kanallarını takip etmediğinizde abonelikten çıkarılıyorsunuz.
2 – Tavsiye edilen videolara moderasyon gerçekleştirilebiliyor.

PewDiePie, ayrıca kendisine ait videoların Youtube gündeminde yer almadığını da belirtiyor. Durum böyle olunca da şu anda 49.5 milyon abone sayısı, 50 milyon olduğunda kanalı sileceği duyurusunu yaptı. Başarılı Youtuber’ın önüne engel koyarak, bu başarıyı saptıran Youtube’un bu tepkiye karşı nasıl bir cevap vereceği tartışılır. Ancak Youtube’un son güncellemeleri, bir çok Youtuber’ı canından bezdirmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.