Ana sayfa Soru - Cevap Pinnacle Studio Ne İşe Yarar?

Pinnacle Studio Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Video düzenleme konusu önem kazanmaya devam ediyor. Video montaj programlarından bir tanesi olan Pinnacle Studio‘nun ne işe yaradığını ve Pinnacle Studio sürümlerinden kısaca bahsederek açıklayacağız. İlk olarak Pinnacle Studio nedir diyerek konuya başlayalım ve Pinnacle Studio’nun detaylarına inelim.

Pinnacle Studio, Pinnacle Systems firması tarafından üretilen, Avid ve daha sonra da Corel tarafından satın alınan video düzenleme yazılımı. Her ne kadar orta seviye bir kurgu montaj programı olarak kabul edilse de, Pinnacle’ın son sürümleriyle gayet profesyonel kalitede çalışmalar üretmek mümkündür. Pinnacle Studio’ya her türlü kaynaktan görüntü aktarılıp Video CD, DVD-Video, AVCHD veya Blu-ray gibi çeşitli formatlarda çıktı alabilirsiniz. İlk etapta son derece basit özellikleri olan bir program olarak geliştirilmiş olsa da daha sonraki sürümlerde Pinnacle Studio, önemli sayıda bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Video düzenleme, kurgu ve montaj hakkındaki önceki yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz ;

pinnacle-studio-nedir

Firma tarafından ayrıca 2007 yılında programın daha az özelliğe sahip olan VideoSpin yazılımı sunulmuş olsa da, VideoSpin 2009 yılında yayından kaldırılmıştı.

Pinnacle Studio’da sadece video kurgu yapmakla kalmayıp, aynı zamanda renkler üzerinde oynayabilir, çeşitli filtreler kullanabilir ve efektler ekleyebilirsiniz. Programın son sürümü 2014’ün Ekim ayında sunulan Studio 18 sürümüdür.

pinnacle-studio-ne-ise-yarar

Studio 18 doğal olarak 64-bit mimari yapıya sahip olmakla beraber 4K video desteği, XAVC S dosya desteği, geliştirilmiş görüntü yakalama desteği ve 17 tane ücretsiz müzik mevcuttur.

Tüm bunlara ek olarak, Windows’un yanı sıra yazılımın bir de iPad sürümü mevcuttur. Bu sayede mobil cihazlarda da video düzenleme, montaj ve kurgu yapmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.