Ana sayfa Oyun PlayStation 4’te WebKit Açığı Bulundu

PlayStation 4’te WebKit Açığı Bulundu

PAYLAŞ

Sony’nin güncel oyun konsolu PlayStation 4 satışları hızla devam ederken, Hackerlar çalışmalara ara vermiyor. Oyunları para vermeden kurmak için yapılan çalışmalarda Hackerlar bir adım öne geçmiş görünüyor. Xbox’ın aksine Sony, korsan oyunların cihaz üzerinde çalışmaması için oldukça mücadele ediyor.

Ortaya çıkan yeni bilgiye göre 1.76 firmware sürümüne sahip olan PlayStation 4’lerde bir webkit açığı bulunuyor. Şimdiye kadar PlayStation 4 oyun konsolunda ortaya çıkan ilk açığın bu olduğu söyleniyor. Ancak bu webkit açığı ile neler yapılabileceğine ilişkin bir bilgi yok. Daha önce mobil oyun konsolu PS Vita’da da bulunan webkit açığının pek bir etkisi olmamıştı.

sony-playstation-4-webkit-acigi

Şimdilik sadece 1.76 firmware sürümünde bulunan webkit açığı hakkında yayınlanmış bir uygulama bulunmuyor. Açık konuşmak gerekirse PlayStation 4’te korsan oyun oynamanın mümkün olacağını zannetmiyoruz çünkü PlayStation 3 modelinde de Sony oldukça iyi bir iş çıkarmıştı.

Sony sürekli olarak firmware güncellemesi yapıyor ve yazılımsal anlamda PS4’ü iyileştirmeye devam ediyor. Yeni çıkan oyunlar da PS4 içerisindeki en güncel firmware sürümüne göre yayınlanıyor. Bu sebeple PlayStation 4’te de korsan oyun oynanması oldukça zor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.