Ana sayfa Sektörden PlayStation 4’ün Birinci Yılında Satış Rakamları

PlayStation 4’ün Birinci Yılında Satış Rakamları

PAYLAŞ

Yeni jenerasyon oyun konsollarında rekabet sürerken, Sony, yayınladığı bilgilerle Xbox One karşısındaki üstünlüğünü koruduğunu birkez daha açıkladı. Yeni jenerasyon oyun konsolları piyasaya çıkalı tam tamına 1 sene oldu ve satış rakamları açıklandı. Sony, PlayStation 4‘ün birinci yaş gününe özel olarak bazı rakamları basına açıkladı.

PlayStation 4, piyasaya çıktığından beri şimdiye kadar 13.5 milyon PlayStation 4’ün sevk edildiği bilgisi paylaşılıyor. PlayStation 4’e sahip kullanıcı sayısı ile 10 milyonun üzerinde. Yani sevkiyat yapılan PlayStation 4’ler ile satılanlar arasında oldukça az bir fark var. Ki bu oldukça önemli bir bilgi.

US Games New Consoles

Aylık 1 milyondan fazla sevkiyat gerçekleştirmiş olan Sony, online oyunlarla ilgilide bazı rakamlar açıkladı. Şimdiye kadar PlayStation 4‘e sahip oyuncular 1 milyar saat online kalma süresine ulaşmış. 500 milyondan fazla beğeni ve 250.000’den fazla PS Plus üye sayısı da PS4’ün birinci yılında açıklanan rakamlardan.

Sony PlayStation 4, en çok ABD pazarından gelir elde etmiş durumda. Önümüzdeki dönemin Amerika ve Avrupa sezonu için bir hediye dönemi olduğunu düşünürsek saıtşlar artmaya devam edecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.