Ana sayfa Oyun Pokemon Go Apk Dosyasında Trojan Çıktı

Pokemon Go Apk Dosyasında Trojan Çıktı

PAYLAŞ
Pokemon Go Apk Dosyasında Trojan Çıktı

İnternette bir çok kişinin Pokemon Go hileli Apk şeklinde dağıttı dosyalar incelendi. Karar verildi : Pokemon Go Apk Dosyasında Trojan Çıktı!

Pokemon Go kısa bir süre önce dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde en popüler oyun ünvanına sahip oldu. Çok kısa bir süre içerisinde Mobil oyun dünyasında büyük bir yere sahip olan oyun, Android ve iOS platformlarında oyuncularla buluşmuş, oldukça yüksek hedef kitleye sahip olmuştu.

Pokemon Go’nun Android cihazlara gelmesi sonrasında Android market yerine Apk olarak cihazına yükleme yapan oyuncuları bir tehlike bekliyor. İnternet aleminde hileli Apk şeklinde paylaşımları yapılan dosyaların bir çoğunun aslında hileli değil de virüslü olduğu ortaya çıktı.

Pokemon Go Apk Dosyasında Trojan Çıktı!

Pokemon Go’nun Android dünyasında yaşattığı büyük gelişme sonrasında bir çok Android cihaz sahibi tehlikenin farkına varsa da, Trojan’dan kurtulmak için yol aramaktan başka çare kalmadı diyebiliriz. Proofpoint isimli bir güvenlik şirketinin yaptığı açıklamaya göre, araştırmacılar hileli Apk’ları uzun bir süre incelemiş ve bu Apk içerisinde DroidJack isimli bir virüs yerleştirildiğini tespit etmiş. Apk dosyalarının içine gizlenen Trojan ile beraber cihazınız hackerların eline geçmiş oluyor.

Kötü niyetli kişiler cihazınızın kontrolünü eline geçiriyor. Rehberinizden tutun da cihazınız için büyük önem arz eden bir çok konuda cihazınız hacklenmiş oluyor. Eğer Pokemon Go’nun hileli Apk şeklinde dağıtılan sürümlerinden birisini indirdiyseniz bu konuda dikkatli olmanız da fayda var. Pokemon Go oyununu indirirken istenilen izinler arasında arama yapma ve ses kaydı şeklinde izin isteniyorsa, bu Apkları yüklememek gerekiyor. Aksi halde cihazınızın kontrolünü hackerlar ele geçirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.