Ana sayfa Oyun Pokemon Go Oyun Sunucuları Yine Çöktü!

Pokemon Go Oyun Sunucuları Yine Çöktü!

PAYLAŞ
Pokemon Go Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Bu yılın favori oyunları arasına şimdiden adını yazdıran geçmişten günümüze gelen oyunun yeni versiyonu : Pokemon Go Oyun Sunucuları Yine Çöktü!

Pokemon Go çıktığı gün sonrasında oldukça popüler bir hale gelmiş ve bu popülerlik git gide artmaya devam etmişti. Pokemon Go ile ilgili oyuncular tarafından bir çok geri dönüş – feedback yapıldı. Ancak oyun yapımcısı firma tarafından şu ana kadar herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Oyunun sunucularında yaşanan problemler oyunu ciddi derecede sıkıntıya uğratıyor. Kimi zaman sunuculara giriş yapılmazken kimi zaman da yavaşlamalar meydana geliyor.

Onlarca ülke de popülerlik kazanan Pokemon Go beklenmeyen bir ilgi ile karşılandı. Firma tarafından resmi açıklamalar yapılmasa da Pokemon Go Oyun Sunucuları Yine Çöktü! diyebiliriz. Oyun sunucuları gün içerisinde defalarca çökerken bu durumdan şikayetçi olan oyuncular Twitter’da tag açmak için organizasyonlar düzenliyor. Oluşturulan facebook gruplarında yapımcı şirketin artık sunucuları yenilemesinin zamanı geldiğini belirten kullanıcılar, oyun içerisindeki Pokemonların kaybolacağından da bir hayli endişeli.

Pokemon Go Oyun Sunucuları Yine Çöktü!

Bazı ülke ve bölgelerde yayınlanan Pokemon Go, oyuncularına arttırılmış gerçeklik yaşatarak, Avm, park, devlet binaları ve açık havalar da Pokemon avı yaptırıyor. Daha öncesinde bu tarz oyunlar vardı aslında. Ancak geçmişten günümüze gelen bir oyun olan Pokemon’un akıllı telefonlara bu şekilde uyarlanması tabii ki beklentileri fazlasıyla karşıladı.

Pokemon Go oyun sunucularının çökmesinin altında yatan bir çok sebep var. Bunların başında tabii ki ilk olarak oyunun 2 ülkede yayınlanması. Oyun sadece 2 ülkede yayınlandı. Her ne kadar oyun sadece baz bölgelerde yayınlanmış olsa da diğer ülkelerdekiler de .apk uzantılı oyunu kurarak ya da iOS cihazlar için farklı marketlerden indirme yaparak oyuna giriş yapabiliyor. Bu yüzden de beklentinin çok ama çok üstünde giriş yapıldığı için sunucular da gecikme ve çökmelerin meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor.

our serversPokemon Go’yu iOS cihazınıza yüklemek isterseniz şurada belirttiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz. Ayrıca oyuna girişlerde sunucu hatası alıyorsanız şuradaki haberimizde de sunucu hatasına ve çözümüne ulaşabilirsiniz. Oyunun kısa zaman sonra yeni bir haberle karşımıza geleceğini belirterek, oyunculara sürpriz vermiş olalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.