Ana sayfa Oyun Pokemon Go Rekor Sürede 600 Milyon Dolar Elde Etti!

Pokemon Go Rekor Sürede 600 Milyon Dolar Elde Etti!

PAYLAŞ
Pokemon Go Rekor Sürede 600 Milyon Dolar Elde Etti

Arttırılmış gerçeklik ile oyun severlerin karşısına çıkan Pokemon Go Rekor Sürede 600 Milyon Dolar Elde Etti! İşte Pokemon Go’nun zaferi ve detayları.

Son zamanların en popüler oyunlarından birisi haline gelen Pokemon Go rekor hasılat ile gündeme tekrardan düştü. İnanılmaz derecede popüler hale gelen ve tüm bunları çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştiren oyun, yapımcı şirketine inanılmaz derece de kar ettirdi. Pokemon Go özellikle de son güncellemeleri ile beraber sektördeki bir çok oyunu geride bırakmış durumda.

Akıllı telefonlara yüklenen ve bu doğrultu da Pokemon bulunmasını sağlayan oyun, hem içeriği, hem de sürükleyici olmasıyla dikkat çekiyordu. Ayrıca oyun içerisinde yer alan satın almalar da yapımcı şirketin kazancını daha da arttırıyor. Oyun, Pokemon yakalama hevesiyle dünyanın farklı ülkelerinde oyuncularla buluştu. Rekor bir süre de tam 600 milyon dolar kazanç elde etti.

Pokemon Go Rekor Sürede 600 Milyon Dolar Elde Etti!

İnsanların evlerinden çıkmasını sağlayan, sokaklarda arttırılmış gerçeklik ile oyun deneyimi sunan oyun 100 gün içerisinde büyük bir servetin sahibi oldu. Akıllı telefonlardaki en bilindik 19 oyunun yer aldığı kıyaslama ilginç bir detayı daha ortaya koydu.

Gelir elde etme süresini baz alan araştırma şirketi, Pokemon Go’nun diğer oyunlara göre %10 daha az bir gelir süresine sahip olduğunu da belirtti. Oyunun popüler olduğu zamanlara nazaran şu anda sektörde yine 1 numaralı olması da yapımcı şirketin kazancının daha da artacağının sinyallerini veriyor. Lakin oyun şu anda hala bir çok ülkede resmi olarak yayınlanmış değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.