Ana sayfa Oyun Pokemon Go Servers Are Experiencing Hatası ve Çözümü

Pokemon Go Servers Are Experiencing Hatası ve Çözümü

PAYLAŞ
Pokemon Go Servers Are Experiencing Hatası ve Çözümü

Pokemon Go oynayan kişiler hatalar ile karşılaşıyor. Pokemon Go Servers Are Experiencing Hatası ve Çözümü hakkında detayları haberimizde paylaşıyoruz.

Geçtiğimiz günler de Pokemon Go nasıl yüklenir şeklinde bir soru-cevap olması niteliğinde haber paylaşmış, bir çok iOS kullanıcısı da dahil olmak üzere gerek sitemiz gerek Youtube kanalımız üzerinden oyunu oynadıklarını bize ilettiler. Pokemon Go çıktıktan 2 gün sonrasında sunucularda aşırı yoğunluk meydana geldi.

Oyunun yapımcı firmasının hisseleri %9 artarken, beklenenden fazla yoğunluk yaşandığı için firma Pokemon Go’da ara sıra erişim problemlerinin meydana geleceğini belirten bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya bakılırsa yapımcı firma da oyunun bu kadar popüler hale geleceğinden şüpheliydi. Bu yüzden de sunucularda pek bir geliştirme yapılmamıştı. Ancak aşırı yoğunluk sonrasında sunucularda güncelleme ve iyileştirmeler devam ediyor.

Pokemon Go Servers Are Experiencing Hatası ve Çözümü

Sorulan sorulara baktığımız zaman en çok “Our servers are experiencing issues. Please come back later..” hatasının neden kaynaklı olduğu konusunda sorular yöneltiliyordu. Pokemon Go’ya giriş yapılırken bu şekilde bir hata mesajı alıyorsanız sunucular da aşırı yoğunluk olduğu için giriş yapamadığınızı söyleyebiliriz. Yani bu noktadan sonra firmanın sunucularında iyileştirme yapmasını beklemekten başka bir çare yok.

Sunucuların iyileştirilmesi sonrasında muhtemelen resmi olarak Türkiye’deki iOS cihazlar da Pokemon Go oynanabilir hale gelecektir. Beklemek istemiyor ve iOS Cihazınıza Pokemon Go Kurmak istiyorsanız şuradaki haberimizde anlattıklarımızı uygulayarak oyunu oynayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.