Ana sayfa Sosyal Medya Popeyes Türkiyenin ilk Messenger Botunu Kullanıma Sundu!

Popeyes Türkiyenin ilk Messenger Botunu Kullanıma Sundu!

PAYLAŞ
Popeyes Türkiyenin ilk Messenger Botunu Kullanıma Sundu

Fast Food zinciri Popeyes Türkiyenin ilk Messenger Botunu Kullanıma Sundu. F8 konferansında tanıtılan Messenger botları Türkiye de ilk kez kullanılacak!

Facebook’un geçtiğimiz günlerde F8 konferansında geliştiriciler ile konferansı sonrasında aynı zamanda Facebook’a ve alt uygulamalarına gelecek güncellemeleri de duyurmuştu. Bots for Messengers isimli özellik ile beraber artık şirketler Messenger Botlarıyla daha hızlı yanıtlar verebilecek. Kısaca açıklamak gerekirse, Bots of Messenger aslında yapay zekanın bir örneği diyebiliriz. Sorduğunuz sorulara ya da verdiğiniz cevaplara göre bot ilgili cümleleri tarayıp yanıt veriyor.

Geçtiğimiz hafta ilk olarak Messenger’ın şirket için özel kullanıma sunulan Bot özelliğini açan firma “Merhaba” cevabına karşılık sizinle karşınızda birisi varmış gibi konuşup yardımcı olabiliyor. Özellikle de sipariş vermek isteyenler için oldukça basit bir şekilde çalışan bot, hem karşısındaki kişiye yardımcı oluyor, hem de mesajların birikmesini engelliyor.

Popeyes Türkiyenin ilk Messenger Botunu Kullanıma Sundu!

F8 konferansında tanıtılan bot özelliğini kullanan Popeyes, işbirlikler sonucunda Messenger botu ile müşterilerine daha hızlı cevaplar verebilecek. Böylelikle müşteriler beklemeden istedikleri cevapları alabilecek. Messenger botu henüz çok yeni olduğu için yapabileceği şeyler de kısıtlı. Ancak sayfalar da daha önceleri yer alan otomatik yanıt özelliği sonrasında firmaların bot özelliğini kullanacak olması, oldukça ilginç ve bir o kadar da güzel oldu diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde bot özelliğini duyuran firma aynı zamanda Türkiyenin ilk Messenger botu kullanan firması olarak adını da duyurmuş oldu :)

Yukarıdan da gördüğünüz üzere Popeyes Türkiye sayfasına Merhaba yazmanız sonrasında bot devreye giriyor ve sizi yönlendiriyor. Şu anda genel anlamda sipariş vermek isteyen müşterilere hitap eden bot özelliği daha sonrasında geliştirilerek farklı şekillerde karşımıza çıkarsa daha da iyi olacaktır. Firmaya gelen aşırı mesajlar sonrasında bu özellik istenildiği zaman devredışı bırakılabiliyor. Eğer deneme amacıyla mesaj atacaksanız 1 kere yazdıktan sonra anında cevap gelmezse, denemenizi tavsiye etmem.

Baktığımız zaman her ne kadar şu anda sadece bazı işlemleri yapabilse de, kısa zaman sonra bu botlar daha da gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Düşünsenize Messenger üzerinden yemek siparişi verebileceğiniz bir hale gelmiş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.