Ana sayfa Apple Popüler internet Sitelerinde 1 Saat İçerisinde Neler Oluyor?

Popüler internet Sitelerinde 1 Saat İçerisinde Neler Oluyor?

PAYLAŞ

İnternet aleminde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz Popüler internet Sitelerinde 1 Saat İçerisinde Neler Oluyor? cevabını merak ediyormusunuz? işte cevabı!

Girdiğimiz çoğu site içerisinde ne kadar yoğunluk var detayları haberimizde. Masaüstü bilgisayarlardan sonra internete mobil telefonlarımızla artık internette daha da çok geziniyoruz. Önceden mobil telefonlar yokken internete girmek her insana zor gelirdi. Ama şimdi mobil telefonlar olduğu için sabah uyanır uyanmaz acaba bugün ne oldu, ne bitti, gibi merak ile hemen telefonlarımızda internete giriyoruz.

Günümüzde sosyal paylaşım siteleri olarak teknoloji sayesinde çok vakit geçiriyoruz ve son dakika haberlere hemen ulaşıyoruz. Durum böyle olunca girdiğimiz sitelerde de son bir saatte bir siteye inanılmaz rakamlarda insanlar giriş yapıyor. Şimdi ise bu girdiğimiz en popüler internet sitelerinde neler olup bittiğine bakalım;

Popüler internet Sitelerinde 1 Saat İçerisinde Neler Oluyor

Facebook; Facebook’a 1 saat içinde giriş yapanların sayısı 700 bin.

Snapchat; Son dönemin trend sosyal ağlarından olan Snapchat’te 1 saat içinde 500 binden fazla Snap atılıyor.

AppStore; Apple’ın online mağazası Appstore üzerinden 1 saatte 51 bine yakın program indiriliyor.

Amazon; Parayı kıran şirketlerden bir tanesi de Amazon. E ticaret sitesi, 1 saat içinde ortalama 203 bin dolarlık satış rakamı yakalıyor.

LinkedIn; Her saat ortalama 120 yeni LinkedIn profili açılıyor.

Twitter; Twitter’da saat başı ortalama 350 bine yakın tweet atılıyor.

Instagram; Facebook’un sahibi olduğu popüler fotoğraf paylaşma uygulamasında her saat ortalama 38 bin 200 fotoğraf paylaşımı yapılıyor.

Vine; Vine’da her saat 1 milyona yakın loop yükleniyor.

Google; İnternet dünyasının ‘babası’ Google’da her saat 2 milyon 400 bin arama yapılıyor.

YouTube; İnanılmaz rakamlara ulaşan bir diğer platform ise YouTube. Video servis sağlayıcısında her saat ortalama 2 milyon 780 bin video görüntüleniyor.

Netflix; Popüler internet medya sağlayıcısı Netflix’te 1 saat içinde 70 bin saate yakın izlenme gerçekleşiyor.

Tinder; Popüler çöpçatanlık uygulamasında her saat 1 milyona yakın kaydırma yapılıyor. (Irina Shayk gibi bir hatun ya da Nick Bateman yakışıklılığında erkek beklerseniz olacağı bu)

WhatsApp; Belki de en çok kullandığımız uygulamaların başında yer alan WhatsApp’ta her saat 20 milyondan fazla mesaj atılıyor.

İnternet aleminde bir çoğumuzun sıklıkla kullandığı platformlarda sadece 1 saat içerisinde bu olaylar gerçekleşiyor. Her ne kadar buradan bakıldığında, sadece sosyal ağ, platform, sadece internet sitesi abi neler olabilir ki desekte, tüm bu saydıklarımız, internet aleminde insanları egemenliği altına alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.