Ana sayfa Oyun PS4 ve Xbox One S Karşılaştırmalı Satış Rakamları

PS4 ve Xbox One S Karşılaştırmalı Satış Rakamları

PAYLAŞ
PS4 ve Xbox One S Karşılaştırmalı Satış Rakamları

Uzun zamandır süren rekabet hala devam ediyor. PS4 ve Xbox One S Karşılaştırmalı Satış Rakamları Xbox’ın zamanla geliştiğini gösteriyor!

İki teknoloji devi Sony ve Microsoft‘un yıllardır aralarında sürdürdüğü konsol savaşlarında ortalık iyice kızışmaya başlamış gibi gözüküyor. Firmaların arasındaki bu rekabet ortamı ile alakalı olarak kullanıcıların aklına “En çok satan konsol hangisi?” sorusu geliyor.

Ünlü oyun analiz firması VGChartz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile insanların akıllarındaki bu sorulara cevap niteliğinde bir satış grafiği sunmuş oldu.

Yayınlanan resmi satış bilgilerine göre Sony‘nin gözdesi PlayStation 4 çıktığı zamandan bugüne kadar son 1 yıl içerisinde toplam 15.087.310 adet satışa ulaşmış gözüküyor. Konsola ait Exclusive oyunların da satış rakamları 60 milyona ulaşmış durumda.

PS4 ve Xbox One S Karşılaştırmalı Satış Rakamları

PS 4 ile ilgili zaten geçtiğimiz hafta Sony bazı rakamları paylaşmıştı. İlgili haberi PlayStation 4’ün Birinci Yılında Satış Rakamları başlığından sizlere paylaşmıştık. 2017 yılına girmemiz ile beraber dengeler neredeyse eşit duruma geldi aslında. Lakin bu yıl XBox ile Playstation arasındaki rekabet daha da gergin bir hal alacak. Bu durumun asıl sebebi ile, Xbox’ın Windows 10 ile beraber uyumlu bir şekilde çalışabilmesi.

Windows 10 cihazlar artık Xbox ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Örneğin TV’de oyun oynarken aynı zamanda TV izlemeyi de istiyorsunuz. Bu durumda XBox’daki oyunu bilgisayarınızdan oynayabilir hale getirebiliyorsunuz.

20130611_161017_0

Gelelim ünlü marka Microsoft‘un yeni konsolu Xbox One S‘ın satış rakamlarına. Konsola ait 8.061.170 adet satış yapıldığı Exclusive oyunlarının da toplam 30 milyon adet satıldığı görülüyor. Ortaya koyulan bu satış rakamlarına bakıldığı zaman PlayStation 4‘ün bu nesil Xbox One S‘ı geçtiğini söyleyebiliriz.

Bu rakamların güncel rakamlar olmadığını, bu sene ile beraber dengelerin daha da değişeceğini hatırlatalım. Lakin söylentilere göre 2017 yılı Microsoft’un altın yılı olacak. Bunun en büyük etkeni ise XBox One – Xbox One S olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.