Ana sayfa Donanım Qualcomm Nesnelerin İnterneti için İki İşlemci Tanıttı!

Qualcomm Nesnelerin İnterneti için İki İşlemci Tanıttı!

PAYLAŞ
Qualcomm Nesnelerin İnterneti için İki İşlemci Tanıttı

Popüler işlemci üretimi yapan Qualcomm Nesnelerin İnterneti için İki İşlemci Tanıttı! İşte ioT uygulamalarını destekleyen işlemciler ve detayları.

Dünyanın en popüler işlemcisini üreten Qualcomm mobil cihazlar da etkin olarak faaliyet sürdürüyor. Şu anda dünyada bulunan mobil cihazlara en güçlü işlemcileri sunan şirket, orta segment telefonlar için nesnelerin interneti (ioT) uygulamalarını destekleyen iki yeni işlemcisini tanıttı.

Nesnelerin birbirleriyle etkileşim halinde olduğu ve geleceğin teknolojisi olarak tanımlanan ioT her geçen gün daha da gelişiyor. Nesnelerin interneti mobil platformlarda da kullanıldığı için bu açıdan oldukça geniş bir kapsama alanı mevcut.

Qualcomm Nesnelerin İnterneti için İki İşlemci Tanıttı!

Geleceğin teknolojisine yön vermek isteyen Qualcomm geçtiğimiz gün yeni nesil işlemcilerini tanıtacağını duyurmuştu. Bugün Qualcomm tarafından Snapdragon 600E ve Snapdragon 410E tanıtıldı. Nesnelerin interneti uygulamalarını destekleyen bu iki yeni nesil işlemcilerin özelliklerine bakacak olursak ;

Snapdragon 600E Özellikleri;

  • 1.5GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Qualcomm Krait 300
  • Adreno 320 grafik işlemcisi
  • Bluetooth 4.0/LE & 3.x ve GPS bağlantı destekleri
  • Genişletilebilir SATA, SD3.0, DDR hafızaları ve HDMI, LVDS, HSIC ve PCIe arayüzleri ile kullanım desteği

Snapdragon 410E Özellikleri;

  • 1.2GHz hızında çalışan 4 çekirdek
  • Adreno 306 grafik işlemcisi
  • Bluetooth 4.1/LE, 802.11 b/g/n ve GPS bağlantı destekleri
  • Akıllı ev eşyası, dijital yön işaretleri, medikal donanım, endüstriyel otomasyon, dijital medya okuyucusu ve akıllı gözetleme gibi Nesnelerin İnterneti uygulama desteklemeleri

Geleceğe yön vermesi ön görülen ve bu anlamda çalışmaların yapıldığı ioT uygulamaları için bu işlemciler daha da iyi olacaktır. Sektöre yön veren Qualcomm’un bu hamlesi bakalım ioT uygulamalarına nasıl yansıyacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.