Ana sayfa Soru - Cevap Raspberry Pi Nedir?

Raspberry Pi Nedir?

PAYLAŞ

Raspberry Pi, Birleşik Krallık’ta eğitim için Raspberry Pi Vakfı tarafından okulların bünyesinde geliştirilen kredi kartı büyüklüğünde tek kartlı bir bilgisayardır. Bu bilgisayarlar Element 14-Premier Farnell, RS Components ve Egoman firmaları tarafından üretilmektedir. Üretilen bu bilgisayar internet üzerinden satılarak kullanıcılara sunulmaktadır. 

Kredi kartı büyüklüğündeki bu bilgisayar ile yeni nesil televizyonlarınıza bağlantı kurabilir ve bir klavye bağlayarak kullanabilirsiniz. Normal bir masaüstü bilgisayar ile yapabileceğiniz tüm işlemleri örneğin Word ve Excel işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve oyunlar oynayabilirsiniz.

pi1l

Yüksek çözünürlüğe sahip Full HD videoları görüntüleyebilir ve en önemlisi tüm bunların hepsini kredi kartı boyutundaki küçük bir bilgisayar ile uygun fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz.

7 gün 24 saat boyunca sürekli olarak çalıştırabileceğiniz Raspberry Pi, hiçbir şekilde ısınma problemi yaşatmayan bir bilgisayardır. Bu sebeple dilediğiniz kadar açık bırakabilirsiniz. Tüm gün açık bırakarak kullandığınız bir Raspberry Pi‘yi ortalama 6 yıl kadar kullanabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.