Ana sayfa Bilgisayar Razer Fuarda Çalınan Ürünlere Para Ödülü Koydu!

Razer Fuarda Çalınan Ürünlere Para Ödülü Koydu!

PAYLAŞ

Son zamanların en çok konuşulan 3 ekranlı bilgisayarı CES 2017’de çalındı. Razer Fuarda Çalınan Ürünlere Para Ödülü Koydu! İşte haberin detayları.

Razer’in CES 2017’de karşımıza çıkardığı Razer Project Valeria prototipleri, çalındı. Firma bu prototipleri çalanları bulanlara para ödülü verecek. CES 2017’nin en konuşulan konularından bir tanesi hiç şüphesiz Razer Project Valerie’nin çalınması oldu. 3 Ekrana sahip laptop’un çalınması sonrasında firma tarafından para ödülü ortaya atıldı.

Windows 10 işletim sistemine sahip, 3 ekranlı ve aynı zamanda üst düzey özellikteki cihaz, fuar alanından saniyeler içinde çalındı. Razer’in fuarda tanıttığı 3 ekranlı bu dizüstü bilgisayar için, para ödülü koyması olayın ciddiyetini biraz daha arttırdı. Görsellerinin basına dağıtılması ile beraber, sosyal medyanın gündemine oturan prototipler için firma, çalınan ürünü bulan için tam 25 bin dolar para ödülü vereceğini açıkladı.

Razer Fuarda Çalınan Ürünlere Para Ödülü Koydu!

Bilgisayarın nasıl çalındığı hala tartışılırken, bir kaç konu da sorular da gelmeye başladı. Bu kadar teknoloji firmasının yer aldığı fuarda, kameraların eksikliği, ürünlerin çalınmasına olanak sağlamış olabilir. Razer, fuar güvenliğinden sorumlu firmaya da bu konuda cezai işlem başlatabilir. Ancak bundan  da önemlisi, prototiplerin hala bulunamamış olması.

Kimliği belirsiz kişilerin fuar alanında Razer standına gelerek, olayı gerçekleştirmesi ile adeta şok yaşandı. Bir çok firmanın yer aldığı CES 2017’de böyle bir olayın yaşanması, fuarın güvenilirliğini de sarstı. Ünlü firmaların bir çoğunun yeni ürünlerini ilk defa burada tanıtması, aslında güvenliğin arttırılmasına yeterli bir sebep.

Kaşla göz arasında böylesine büyük bir fuarda Razer’in en popüler 2 ürününün çalınması, bir çok soruyu akıllara getirdi. Konu ile alakalı şirket CEO’su tarafından yapılan açıklama da hangi ürünlerin çalındığına dair detaylar yok. Ancak 2 Razer Project Valerie ve Project Ariana‘nın çalındığı biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.