Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Razer Sanal Gerçeklik Gözlüğü: OSVR Tanıtıldı!

Razer Sanal Gerçeklik Gözlüğü: OSVR Tanıtıldı!

PAYLAŞ
Razer Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Sanal gerçeklik sistemleri son 2 yılda önemli derecede önem kazanmaya başlarken Razer Sanal Gerçeklik Gözlüğü: OSVR Tanıtıldı! Detaylar haberimizde.

Oyunculara yönelik ekipmanlar üreten popüler firmalardan Razer, Sanal Gerçeklik sektörüne giriş yapıyor! Oculus Rift, HTC Vive’dan sonra şimdide Razer’dan yeni bir sanal gerçeklik VR Gözlüğü satışa sunulacak. Oyun donanımı ve ekipmanları ile dünyanın en popüler üreticilerinden olan Razer, Los Angeles’da ki popüler fuar : E3 fuarında sanal gerçeklik gözlüğü OSVR’yi duyurdu.

Sanal gerçeklik gözlüğünün yanı sıra Razer aynı zamanda geliştiriciler için de sanal gerçeklik için oluşturdukları açık kaynak kodlu platformunu da tanıttı. HDK adı altında geliştiricilere ulaştırılan Hacker Development Kit 2 fuarda geliştiricilere dağıtılmaya başlandı.

Razer Sanal Gerçeklik Gözlüğü: OSVR Tanıtıldı!

Open Source Virtual Reality yani OSVR adıyla sektörde yerini alacak olan sanal gerçeklik gözlüğü, bu anlamda farklı bir boyut kazandıracak. Rekabete yeni bir boyut getirecek olan Razer, böylelikle sektörde adını ön planda tutmayı amaçlıyor. Razer tarafından tanıtılan sanal gerçeklik gözlüğü Razer Sanal Gerçeklik Gözlüğü: OSVR, Oculus Rift, Htc Vive gibi sektörü önlerden takip eden cihazlara rakip olacak.

VR deneyimini arttırmaya yönelik piyasaya çıkacak olan OSVR, 2160 x 1200 çözünürlüğüne sahip olacak OLED lenslerle son kullanıcıya ulaşacak. Aynı zamanda FPS olarak bakıldığında saniyede 90 kare ile deneyim daha da arttırılacak.

Razer’in geliştirici kiti HDK 299 dolarlık fiyatıyla geliştiricilerin karşısına çıkarken, Razer OSVR’in Temmuz ayında 399 dolarlık fiyat etiketiyle son kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Sanal gerçeklik sisteminde

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.