Ana sayfa İnternet RedHack Sözcü’yü Hackleyip Kendi Haberini Yayınladı!

RedHack Sözcü’yü Hackleyip Kendi Haberini Yayınladı!

PAYLAŞ
RedHack Sözcü'yü Hackleyip Kendi Haberini Yayınladı!

Son zamanların en aktif hacker grupları arasında yer alan RedHack Sözcü’yü Hackleyip Kendi Haberini Yayınladı! Detaylar haberimizde.

Ülkemizin popüler internet haberciliği yapan internet sitelerinden Sözcü hacklendi, Redhack Sözcüyü hackledikten sonra kendi haberini paylaştı. Son bir kaç gündür internet aleminde adını daha da sık duyduğumuz RedHack devlet kurum ve kuruluşlarına yaptığı siber saldırıları daha da arttırmış durumda.

İlk olarak Enerji Bakanı Berat Albayrak’ı hedef alan hacker grubu daha sonrasında da Sözcü Gazetesini hedef aldı. Berat Albayrak’ın güncel olarak kullandığı Gmail adresini ve buna bağlı bir çok hesabı hackleyen grup, Twitter üzerinden de bir çok maili paylaştı.

RedHack Sözcü’yü Hackleyip Kendi Haberini Yayınladı!

Enerji Bakanına ait mailin yanı sıra iCloud hesabının da hacklendiğini belirten RedHack, 20GB boyutunda veriye sahip olduklarını belirtti. Tüm bunların yanında bu olaya internet sitesinde yer vermeyen Sözcü de durumdan pay aldı. Olayların basında yer almamasına kızgın olan RedHack Sözcü’yü Hackledi Kendi Haberi Kendi Yaptı! Ortaya ilginç manzara çıkarken, haber daha sonrasında silindi ;

deneme

Haberlerini yapmadığını gerekçe göstererek Sözcüyü de hackleyen grup manşet attı ve daha sonrasında kendi haberlerini kendileri paylaştı. Redhack, Haberini Yapmayan Sözcü’yü Hackleyerek Kendi Haberini Yaptı.. başlığıyla yayınlanan haber de bir de isteklerine yer verdiler. Böylelikle Sözcü’nün güvenlik açıklarına da dikkat çeken grup kısa bir zaman içerisinde sosyal medyanın konusu oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.