Ana sayfa Dünyadan Rusya 3. Dünya Savaşına Hazırlık Yapıyor!

Rusya 3. Dünya Savaşına Hazırlık Yapıyor!

PAYLAŞ
Rusya 3. Dünya Savaşına Hazırlık Yapıyor

Son dönemlerde soğuk rüzgarların estiği dünyamızda, her an savaş riski bulunuyor. Buna dayalı olarak Rusya 3. Dünya Savaşına Hazırlık Yapıyor!

Rusya dünya da son zamanlarda yaşanan soğuk rüzgarlara karşı önlem alıyor. Uzunca bir süredir savaş hazırlığı yapan Rusya, bu sefer de sığınak sayısını arttırıyor. Yer altında sayısız kaynakları olan ülke, bu sefer de nükleer savaşlara karşı Sovyetler Birliği zamanında yapılan sığınak sayısını arttırıyor. Böylelikle aslında Rusya 3. Dünya Savaşına Hazırlık Yapıyor! Ayrıca bu hazırlıkların dışında Ekim ayının başında sivil savunma tatbikatı da yapıldı. Son zamanlarda tüm dünya da soğuk rüzgarlar esiyor.

Siyasi ve politik açıdan oldukça soğuk geçen zamanlardan sonra Rusya nükleer savaş ihtimaline karşı önlemler alıyor. Soğuk savaş yaşanma ihtimali sonrasında nükleer savaş ihtimalinden korunmak isteyen Rusya, askeri ve idari yönden tedbirler almaya devam ediyor.

Rusya 3. Dünya Savaşına Hazırlık Yapıyor!

Rusya’ya göre soğuk savaş ihtimali, Suriye ile yaşanan krizle azaldı. Ancak nükleer savaş tehditi hala var. Ülkeler arasında doğrudan çatışmalar çıkmamış olsa da her an savaş riski taşıyan olaylar yaşanıyor.

Askeri yönden dikkatleri üzerine çeken Rusya, Sovyet birliği zamanında yapılan nükleer savaş sığınaklarının sayısını arttırmak istiyor. Bu anlamda uzun süredir çalışmaların devam ettiği ülke de 40 milyon Rus vatandaşı, 200 bin uzman ile sivil savunma tatbikatı yapılırken savaşlar ile ilgili önemli bilgiler verildi.

Kısaca özetlemek gerekirse ABD ile Rusya arasında yaşanan tatsız olaylar sonrasında Rus hükümeti, savaş ihtimaline karşı önlem alıyor. Bu önlemlerden en büyüğü de tatbikatlar ve sığınaklar ile ön plana çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.