Ana sayfa İnternet Rusya Türkiye’ye Tur Satışı Yapan Siteleri Kapattı!

Rusya Türkiye’ye Tur Satışı Yapan Siteleri Kapattı!

PAYLAŞ
Rusya Türkiye'ye Tur Satışı Yapan Siteleri Kapattı!

Rusya ile Türkiye arasındaki kriz internet alemini de vurdu. Yaşanan kriz devam ederken, Rusya Türkiye’ye Tur Satışı Yapan Siteleri Kapattı!

Rusya Hava Kuvvetlerine ait Sukhoi Su-24M tipi uçağın sınır ihlali nedeniyle 24 Kasım 2015 tarihinde Türk Hava Kuvvetleri tarafından düşürülmesiyle Türkiye-Rusya arasında kıyasıya bir rekabet ortamı oluşturuldu.

Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rusya; Türkiye’den özür, tazminat ve açıklama beklediğini çok kısa bir süre önce tekrar ile getirdi. Türkiye ise bu beklentiye red yanıtı verdi. 24 Kasım 2015’ten beri Rusya, Türkiye’ye karşı bazı yaptırımlar uygulamaya başladı. Özellikle ekonomi alanında yaptırım uygulayan Rusya’nın son bombası ise Türkiye’ye satış turu yapan bazı tur operatörlerini cezalandırmak oldu.

Rusya Türkiye’ye Tur Satışı Yapan Siteleri Kapattı!

Rus Tüketici Hakları denetim ajansı olan Rospotrebnadzor yaptığı açıklamada Türkiye’ye tur satılı yapan 23 tur operatörünün internet sitelerinin mahkeme kararıyla kapatıldığını söyledi. Sukhoi Su-24M tipi uçağın Türk F16’lar tarafından düşürülmesiyle birlikte Rusya’daki seyahat şirketlerinin Türkiye’ye tur satışı yapması yasaklanmıştı.

Rus tüketici haklası denetim ajansı Rospotrebnadzor yetkilileri daha önce Türkiye’ye tur satışı yapıp yapmadığını belirleyemediği 700 seyahat şirketinde planlanmamış denetimler gerçekleştirmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.