Ana sayfa Dünyadan Rusya’dan Bir Ülkeyi Yok Edebilecek Güçte Yeni Füze: Şeytan

Rusya’dan Bir Ülkeyi Yok Edebilecek Güçte Yeni Füze: Şeytan

PAYLAŞ
Rusya'dan Bir Ülkeyi Yok Edebilecek Güçte Yeni Füze: Şeytan

Son zamanlarda savaş planları yapan Rusya’dan Bir Ülkeyi Yok Edebilecek Güçte Yeni Füze: Şeytan ülkelere gözdağı verecek kadar büyük. İşte Şeytan isimli o füze.

Rusya tarafından uzun zamandır savaş planlarının yapıldığını biliyorduk. Rusya hükümetinin yaptığı tatbikatlar, sığınak sayısını arttırmalar ve bundan sonrasında da silah teknolojisine yatırımlar dünya üzerinde yankı uyandırdı.

Bu zamana kadar askeri anlamda ordusunu güçlendiren Rusya, son 2 senedir nükleer ve füze silahlanmaya karşılık yeni teknolojiler keşfetmeye başladı. Teknolojiyi üst düzeye çıkaran ülkelerden olan Rusya, uzun zamandır gözdağı vererek adeta ülkelere mesaj gönderiyordu. Hükümet tarafından son zamanlarda alınan kararlar sonrasında Rusya’da dünyanın en güçlü füzesi için çalışmalar yapılmaya başlanmıştı.

Rusya’dan Bir Ülkeyi Yok Edebilecek Güçte Yeni Füze: Şeytan

Rusya’da Satan 2 adı verilen ve Türkçesi Şeytan olan füze, bugün görüntülendi. Bazı ülkeleri tamamen yok edebilecek düzeyde güçlü olan bu RS-28 Sarmat füzesinin bir Rus şirket tarafından yapıldığı söyleniyor.

Rusya Savunma Bakanı yardımcısı Yuri Borisov yaptığı açıklamada, füzenin uçan her hedefe odaklanabileceği bir sistemi olduğu söylendi. Bu odak sonrasında uçan veya duran bir hedef saniyeler içerisinde yok edilebiliyor. Bu ve bu tarz askeri hareketliliğin Rusya’nın çevresindeki füze savunma sistemlerine karşılık yapıldığı da söylentiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.