Ana sayfa İlginç Ürünler Sadece 6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

Sadece 6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

PAYLAŞ

Bir internet sitesinde satışa sunulan cihaz, Apple kullanıcılarını tedirgin etti. Bu cihazı satın alarak Sadece 6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

FBI ile Apple arasındaki gergin zamanları bilenler bilir. FBI, bir teröriste ait iPhone 5c cihazın şifresini kırmak için Apple’dan yardım istemiş, ancak Apple gizlilik politikasından dolayı kabul etmemişti. Daha sonrasında ise çoğu zaman gündemler de yer buldu. FBI ile Apple arasında geçen bu gerginlik sonrası, bir ürünün değeri daha da arttı, ürün internette satış patlaması yaşadı. Bu cihazı satın alarak siz de Sadece 6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

6 Saniye ile 17 saat arasında iPhone cihazların şifresini kırdığını iddia eden bu cihaz, özellikle de uzak doğu sitelerinde satış patlaması yaşadı. iPhone şifresini kırmak için FBI’nin Apple’dan yardım istemesi, tüm dünya da ses getirmişti. Her ne kadar bir taraf FBI’yi savunurken, büyük şirketlerin CEO’ları da dahil bir tarafta Apple’ı gizlilik politikasından dolayı tebrik edip, arkasında olduğunu duyurmuştu. (Google, Facebook vs.) Ancak 2 sene önce iPhone şifrelerini kırmak için satışa sunulan IP-BOX cihazı, tüm bu gerginliğin asıl çözüm yoluymuş!

Sadece 6 Saniyede iPhone Şifresini Kırın!

iPhone şifresini kırmak bu kadar zor mu? diye araştırırken, internette satışa sunulan bir cihaz bu konuda kendini belli etti. IP-Box adı verilen cihaz, iPhone şifrelerini kırmak için tasarlanmış. Fone Fun Shop, AliExpress, eBay gibi alışveriş sitelerin de satışa sunulan bu alet, 6 saniye ile 17 saat arasında iPhone’un şifresini kıracağını iddia ediyor. Ayrıca bu iddiayı doğrular nitelikte videolar vs’de var. Cihazının şifresini unutanların imdadına yetişen bu cihaz, hem çalışma prensibi, hem de fiyatıyla oldukça dikkat çekiyor. Cihaz 2 parçadan oluşuyor. İlk parçayı ekranın üzerine sabitliyorsunuz. Cihaz ile bağlantıyı yaptıktan sonra, rastgele rakamlar ile şifreyi çözmeye çalışıyor.

iPhoneBir çok kullanıcı tarafından satın alınan bu cihazın fiyatı ise 130 dolar ile 170 dolar arasında. Yani FBI ile Apple arasındaki gerginliği max. 17 saat süren bir işlem sonrasında FBI kendisi kolay bir şekilde sonlandırabilirdi. Ancak Apple’dan yardım istemesi sonrasında olayların büyümesi bu cihazların satışlarında artış meydana getirmiş durumda. Bir çok kez başarılı olan bu cihaz, bu zamana kadar 6 saniyede iPhone şifresini kırarak, bir rekor kırmış durumda. İnternet ortamında satılan bu cihaz ile şifrelerin kolay bir şekilde kırılması sonrasında Apple kullanıcıları da tedirgin.

Satışa sunulan cihazın şu an da satılan versiyonu sadece iOS 7’ye kadar şifre kırabiliyor. Ancak yeni çıkması beklenen cihaz ile beraber güncel iOS işletim sistemine sahip iPhone’ların da şifresinin kırılacağı söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.