Ana sayfa Editörden Facebook Safety Check Hindistan ile Türkiyeyi Karıştırdı!

Facebook Safety Check Hindistan ile Türkiyeyi Karıştırdı!

PAYLAŞ

Tüm dünyadaki olaylar hakkında güvende olduğumuzu bölgesel olarak bildirdiğimiz Safety Check Hindistan ile Türkiyeyi Karıştırdı! İşte detaylar.

Facebook kısa zaman önce Safety Check ile yaptığı hatayı yine tekrarladı. Daha öncesinde Bükreşte meydana gelen terör saldırısında, etkilenen bölgede Türkiye’nin de olduğu hatasını yapan Facebook şimdilerde ise Kolkata’daki kazanın Türkiye’de olduğu hatasını yaptı. İlk olarak Bükreşte yaptığı hata sonrasında genç CEO, Mark Zuckerberg tarafından açıklama yapılan Safety Check uygulaması, yine hatalı bildirim yaptı.

Facebook’un ilk olarak beta testleri ile karşımıza çıkardığı Safety Check, yani güvenlik bildirim uygulaması, daha sonrasında tüm kullanıcıların karşısına çıktı. Son olarak Kolkata’da meydana gelen üst geçit kazasında, 20’den fazla ölü, 100’den fazla da yaralı olunca Safety Check etkinleştirildi. Ancak bükreşteki terör saldırısında olduğu gibi, bu sefer yine Türkiye de ki kullanıcılara bildirim gitti.

Facebook Safety Check Hindistan ile Türkiyeyi Karıştırdı!

ustgecit

Facebook’un doğru kullanımda işe yarayacak olan bu uygulamasının neden bu tarz hatalar ile sürekli Türkiyedeki kullanıcılara bildirim attığı konusunda bir fikrim yok. Ancak Mark Zuckerberg bu konuda sessizliğini koruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.