Ana sayfa İnternet Sahte ve Virüslü Türk Telekom Fatura Maillerine Dikkat!

Sahte ve Virüslü Türk Telekom Fatura Maillerine Dikkat!

PAYLAŞ
Sahte ve Virüslü Türk Telekom Fatura Maillerine Dikkat

İnternet aleminde karşımıza çıkan internet korsanlığına bir yenisi daha eklendi. Sahte ve Virüslü Türk Telekom Fatura Maillerine Dikkat! İşte detaylar.

Son zamanlarda internet tarayıcılarında bir çok virüsün karşımıza çıktığını gördük. Bu virüsler kimi zaman tarayıcımızın açılış sayfasını değiştirirken, kimi zaman ise diske sızarak, işletim sisteminin çalışmasını dahi etkileyebiliyor. Bu virüslerin sistemimize sızması için bir çok yöntem var. Bu yöntemlere  bir yenisi de, geçtiğimiz günlerde karşımıza çıktı.

Türkiye’nin en bilinen kurumlarının adıyla gönderilen mailler, kullanıcıların virüs indirmesine sebep oluyor. En son geçtiğimiz gün sosyal medya da kullanıcıların paylaştığı bir virüs dikkat çekti. Binlerce kişiye aynı anda mail gönderiliyor, ardından ise bu mail yolu virüsün yayılması sağlanıyor. Yöntem aslında uzun süredir aynı. Ancak bu yöntem sayesinde binlerce kullanıcının sistemine virüs bulaşabiliyor.

Sahte ve Virüslü Türk Telekom Fatura Maillerine Dikkat!

Kullanıcılara sanki Türk Telekom’dan gelmiş gibi bir mail geliyor. Mail’de uçuk rakamlı faturalar yer alıyor. Standart bir kullanıcının ödediği ücreti baz alırsak, 200 veya 300 TL civarında gelen bir fatura oldukça dikkat çekebiliyor. Bu durumda maildeki Fatura Görüntüleme butonuna tıklanıldığı an, bilgisayara indirme yapılıyor.

Türk Telekom tarafından gönderilen fatura maillerinde ttnetbilgilendirme.com.tr uzantılı mailler kullanılıyor. Ancak sahte maillerde ttnet.org tarzında gerçeğe benzer mail adreslerine yer veriliyor. Dolayısıyla bir çok kişi internet korsanlarının ağına düşmüş oluyor. Bu tarz mailler geldiği zaman, gönderenin mail adresine dikkat etmenizde fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.