Ana sayfa İnternet Sakın Google Gireceğim Derken Sahte ɢoogle.com Girmeyin!

Sakın Google Gireceğim Derken Sahte ɢoogle.com Girmeyin!

PAYLAŞ
Sakın Google'a Gireyim Derken Bu Adrese Girmeyin!

Virüs yaymak amacıyla açılan ve tamamen spam olan bir internet sitesi sosyal medya gündeminde. Sakın Google Gireceğim Derken Bu Adrese Girmeyin

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın bu zamana kadar farklı versiyonlarda hali karşımıza çıkmış, ancak yine de Google destekli çalışıyorlardı. Bu versiyonlardan sonra özellikle de virüs yaymak isteyenler tarafından açılan bir çok site oldu.

İnternet siteleri arasında dolaşırken, bir karakteri yanlış girmemiz veya eksik girmemiz sonrasında başımıza büyük işler açabiliriz. Bu siteler arasından bir tanesi de harf olarak G harfine çok benzeyen, ancak tamamen spam olan internet sitesi. ɢoogle.com şeklinde giriş yapılan internet sitesi görünüşte Google gibi görünüyor. Ancak detaylı baktığınız zaman baş harfinin G değil de Unicode ile ayarlı olduğunu görebilirsiniz.

Sakın Google Gireceğim Derken Bu Adrese Girmeyin!

ɢoogle.com domaini satın alan kişi veya kişilerin amacı, kendi yarattıkları spam virüsleri yaymak. Bu internet sitesinin dağıtılması sonrasında da amacına adım adım ulaşıyor. Google.com & ɢoogle.com kıyasladığımız zaman farkı daha iyi anlayabilirsiniz.

spam

Facebook veya diğer sosyal mecralardan bu linke tıklamanız sonrasında başınıza bela açabilirsiniz. Bu yüzden internet sitesine giriş yapıldığında karşımıza çıkan manzarayı sizlerle paylaşıyoruz. Siz denemek için bile olsa bu internet sitesine giriş yapmayın. Aksi halde, bilgisayarınıza geçecek virüsler başınıza iş açabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.