Ana sayfa Bilim Samsung Akıllı Eldiven Patentine Başvurdu

Samsung Akıllı Eldiven Patentine Başvurdu

PAYLAŞ

2015’in akıllı telefonları ve tabletleri bir bir ortaya çıkarken Samsung tarafından ilginç bir haber geldi. Güney Kore’de çok ilginç bir patent için başvuran Samsung’un çizimleri ortaya çıktı. Akıllı eldiven olarak tanımlayabileceğimiz cihaz, Samsung’un yeni giyilebilir teknolojik cihazı olacak gibi görünüyor.

Çizimlerle patent başvurusunda bulunan Samsung’un bu yeni cihazı için “Samsung Fingers” ismi uygun görülmüş gibi görünüyor. Yabancı basın kaynakları tarafından “Samsung Fingers” olarak isimlendirilen bu akıllı eldivende esnek ekran olacağı tahmin ediliyor. Avuç içerisine gelen ekran bölümünden klavyeyi kontrol edebileceğimiz, çizimlerden anlaşılabiliyor. Ancak söz konusu cihazın bir eldiven formatında mı yoksa başka bir şekilde mi olacağına ilişkin net bir bilgi yok. Parmak hareketleriyle bir kontrol sistemi olacağı ise kesin.

Samsung Fingers Akıllı Eldiven

Söz konusu cihazın mobil teknolojiyle ilgili olduğu düşünülmüyor çünkü başparmağın hizasında yer alan bir tuşta CTRL ve ALT gibi tuşlar olacağı görünüyor. Yani bilgisayarlar için bir kontrol cihazı olacağı kesin gibi. Samsung akıllı eldivenle ilgili gelişmeler şimdilik bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.