Ana sayfa Samsung Samsung Akıllı Saatlerde Damar Yolu Kontrolü Yapacak

Samsung Akıllı Saatlerde Damar Yolu Kontrolü Yapacak

PAYLAŞ

Akıllı saatlere yeni güvenlik önlemleri ile satışlarını arttırmak isteyen Samsung Akıllı Saatlerde Damar Yolu Kontrolü Yapacak ! Detaylar haberimizde.

Akıllı saat konusunda ciddi derecede satış gerçekleştiren Samsung, en yakın rakibi Apple’ın gerisinde kalmak istemiyor. Apple Watch‘un çıkması ile beraber aslında birçok firma’nın üretmiş olduğu akıllı saat yavaş yavaş satışlarında düşüşler yaşadı. Apple şu anda Akıllı saat sektörünün lideri gibi görünüyor. Samsung, tüm bunları bilmesi ile beraber akıllı saatlerde yepyeni bir sistem geliştiriyor.

Diğer akıllı saatler biliyorsunuz ki satın alındıktan sonra, 2.el olarak satılabiliyor, sadece satın alan kişi değil, koluna takan herkes kullanabiliyordu. Ancak Samsung artık Akıllı saatleri kişiye özgü yapmaya çalışıyor. Samsung, bileklikte takılan akıllı saatlere ilginç bir özellik kazandırmak istiyor. Bu özellik ile beraber saat daha güvenli ve daha kişisel hale getirilmiş oluyo. Ayrıca saati koluna takan herkes kullanamıyor. Sadece, saatin gerçek sahibi kullanabiliyor. USPTO tarafından Samsung’a verilen Patentten de anlaşıldığı üzere, Saate manyetik dalgaları hesaplayabilen sensörler koyulacak. Normalde akıllı saatler kalp ritmini vs. ölçebiliyor biliyorsunuz. Yeni Samsung Akıllı saatlerde, damar yolları aslında akıllı saatin güvenlik duvarı olucak.

Damar Yolları Takip Edilerek Güvenlik Sağlanacak

Samsung’un patentini USPTO tarafından almasıyla akıllı saatinde vereceği bu özellik tam anlamıyla ortaya çıktı diyebiliriz. Saat kola takıldığı zaman sensörler damar yollarını takip etmiş olucak. Böylelikle parmak izi yada şifre gibi güvenlik önlemlerinin dışında damar yollarından güvenlik sağlanacak. Damar yolu muhtemelen kalp ritmi vs. gibi etkenlerle takip edilecek. Farklı değerlere sahip kişi koluna taktığı zaman saat kullanılamayacak. Samsung bu konuda çalışmalarını yürütürken, hangi sensörlerin kullanılacağı ise henüz belli değil. Henüz daha nasıl olacağı konusunda hiçbir fikir bile yokken, Saat de yer alıcak bu güvenlik şekli şimdiden konuşulmaya başlanmış…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.