Ana sayfa Sektörden Samsung BlackBerry’yi Satın mı Alıyor?

Samsung BlackBerry’yi Satın mı Alıyor?

PAYLAŞ

Bir dönemin en popüler telefon üreticisi BlackBerry‘de sular hala durulmadı. İddialar doğruysa Samsung, BlackBerry’yi satın almaya hazırlanıyor. Satın alma görüşmelerinin başladığı iddia ediliyor. Haberin kaynağı Reuters ancak henüz doğrulanmış değil.

Geçtiğimiz yıl Kanada merkezli bir finans şirketi olan Fairfax Financial tarafındna satın alınan BlackBerry’nin yeni talibinin Samsung olduğu iddia ediliyor. Son dönemlerde firma bünyesinde yaptığı küçülme hamlesiyle hatırladığımız Samsung, telefon sektörünün sönen yıldızı BlackBerry‘nin peşine neden düşmüş olabilir? Akla gelen ilk ihtimal BlackBerry’nin elinde bulundurduğu patentler. Köklü bir firma olan BlackBerry, özellikle kurumsal pazarda son derece önemli bir oyuncuydu. Ve kurumsal pazara yönelik geliştirmiş olduğu çalışmalar, almış olduğu patentler Samsung’un ilgisini çekmiş olabilir. Android’in kronik güvenlik sorunları sebebiyle kurumsal pazarda çok tercih edilmemesi ve bu sorunların çözümleri, BlackBerry’nin geliştirmiş olduğu patentler ile ilgili olabilir.

samsung-blackberry

Samsung veya BlackBerry tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak bu konuyu yakından takip ederek gelişmeleri aktaracağız. Bize soracak olursanız böyle bir söylenti boş yere çıkmamıştır. Muhtemelen BlackBerry’nin yeni sahibi Samsung olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.