Ana sayfa Soru - Cevap Samsung Galaxy A3 Alınır mı?

Samsung Galaxy A3 Alınır mı?

PAYLAŞ

Samsung Galaxy A3 Türkiye’de satışa çıktı. Peki Galaxy A3 almak mantıklı mı? Galaxy A3 alınabilir bir cihaz mı? Galaxy A3 alınır mı? Tüm bu sorularınızı yanıtlayacağınız. Galaxy A3 fiyatıyla başlayalım. Henüz çok yaygın değil o yüzden cihazı henüz istediğiniz her yerde bulamayabilirsiniz. ancak 1100 TL gibi bir fiyatla raflardaki yerini alıyor. Artı – eksi 50 TL oynamaları dikkate almayalım.

Şimdi 1100 TL’ye ne alıyoruz ona bakalım. Snapdragon 410 1.2 GHz dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4.5 inç boyutunda 940 x 560 çözünürlükte ekran, 8 MP arka, 5 MP arka kamera, 16 GB dahili hafıza, 1900 mAh pil, 110 gram ağırlık, 6.9 mm kalınlık ve Android 4.4.4 KitKat işletim sistemini görüyoruz. Tüm bunlar 1100 TL’lik bir fiyata sunuluyor. Galaxy A3‘ün detaylı teknik özelliklerine buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi basit sorularla “Galaxy A3 Alınır mı?“, “Galaxy A3 Alınabilir mi?” sorularına cevap vereceğiz.

Samsung Galaxy A3’ün en dikkat çeken noktası tamamı metal ve tek parça gövdesi. Bu cihazda öne çıkan tek nokta metal gövde diyebiliriz. Tabii metal gövdenin avantajı olarak “ince bir akıllı telefon” olarak göze çarpıyor. Bunun dışında teknik özellikleri konusunda son derece zayıf bir akıllı telefon olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır.

Samsung Galaxy A3 Alınır mı?

Galaxy A3’e Güncelleme Desteği

Muhtemelen Android 5.0 Lollipop güncellemesi almayacak ve Android 4.4.4 KitKat ile hayatını sonlandıracak bir cihaz. Bu yüzden güncelleme konusunda Galaxy A3 alınır mı derseniz cevabımız “Hayır” olur.

Galaxy A3’ün Özellikleri Yeterli mi?

Kamerası haricinde gerek işlemci, gerekse RAM olarak günümüz standartlarının çok çok altında bir akıllı telefon. İşlemciyi geçelim 1 GB RAM artık günlük kullanım için yetersiz sayılabilecek bir rakam. Galaxy A3’ün performansı hiç iç açıcı görünmüyor. Özellikler konusunda Galaxy A3 alınmalı mı sorusuna cevabınız “Hayır” oluyor.

Samsung Galaxy A3 Alınır mı?

Galaxy A3’ün Fiyat Seviyesi

1100 TL’lik fiyatı böyle bir akıllı telefona göre oldukça yüksek. Fiyat / performans oranı son derece düşük. Fiyatına göre sunduğu özellikleri göz önüne alırsak Galaxy A3 almak mantıklı mı derseniz bize göre “Hayır”.

Galaxy A3 Kimler İçin?

Galaxy A3 modelini almak için tek sebebiniz metal kasa olmalı. Tabii metal kasayla birlikte ince bir akıllı telefon. Bunun dışında bu cihazdan bir beklentiniz olursa, hayal kırıklığına uğrarsınız. Samsung almak istiyorsanız ve metal kasa sizin için vazgeçilmezse ancak o zaman alınabilecek bir cihaz. Ancak kesinlikle tavsiye etmiyoruz. “Hayır Galaxy A3 alınmamalı!

Samsung Galaxy A3 Alınır mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.