Ana sayfa Soru - Cevap Samsung Galaxy A7 Kaç Para Olacak?

Samsung Galaxy A7 Kaç Para Olacak?

PAYLAŞ

Samsung’un metal akıllı telefonu Galaxy A7 satışa çıkmaya başlıyor. Peki Galaxy A7’nin fiyatı ne kadar olacak? Galaxy A7 Türkiye’de kaç paradan satışa çıkacak? Galaxy A7 Türkiye’de kaç para olacak? Bu detayları, karşılaştırmalı olarak değerlendireceğiz ve Galaxy A7’nin fiyat bilgisine farklı ülkelerden cevap arayacağız.

İlk olarak Aralık 2014’te ortaya çıkan söylentiler doğrulanmıştı ve Samsung resmen Galaxy A7 modelini duyurmuştu. Geçtiğimiz hafta lanse edilen Galaxy A7, teker teker bazı ülkelerde satışa çıkmaya başladı. Malezya ve Hindistan haricinde şimdi ise Rusya’da satışa çıktı. Dolayısıyla Galaxy A7’nin fiyatıyla ilgili bir öngörü yapma şansımız var. Galaxy A7 Fotoğrafları başlıklı yazımıda Galaxy A7’nin Malezya fiyatını sizlere aktarmıştık. 420 Dolarlık fiyat etiketiyle Malezya’da satışa çıkan Samsung Galaxy A7 şimdi de Rusya’da satışa çıktı. Galaxy A7’nin Rusya fiyatı ise 530 Dolar olarak belirlendi. Galaxy A7 modeli aynı zamanda Hindistan’da da satışa çıktı. İlerleyen dönemlerde Türkiye’de satışa çıkacak olan akıllı telefonlardan bir tanesi.

Galaxy A7 Türkiye'de Kaç Para Olacak?

Galaxy A7’nin fiyatı, döviz kurunu düşündüğümüzde adeta korkunç. Çünkü teknik özellikleri bakımından albenisi olan bir cihaz değil. Malezya’da 420 Dolar, Rusya’da 530 Dolar şeklindeki fiyatlar vergileri katmadan bile 1000 TL barajını geçiyor. İşin garibi 1000 TL’yi vergisiz hali ile geçen Galaxy A7’nin teknik özellikleri pek üst segment sayılmayacak düzeyde. Bu sebeple Galaxy A7’nin Türkiye’de kaç para olacağına ilişkin tahminimiz keyfinizi kaçıracak türden. Orta segment akıllı telefonların en iyilerinden bir tanesi olarak değerlendirilebilir. Özelliklerine bakacak olursak ;

İşletim Sistemi: Android 4.4.4 KitKat
Boyut: 6.3mm incelik 140 gram ağırlık
Ekran: 5.13″ 1080 x 1920-pixel (Full HD) Super AMOLED ekran
İşlemci: 1.5GHz octa-core işlemci (64-bit Qualcomm Snapdragon 615 gibi)
RAM: 2GB
Hafıza: 16GB dahili alan ve microSD kart slotu.
Kamera: 13-megapixel ana kamera, 5MP ön kamera
Batarya: 2,500 mAh
Bağlantı: LTE, VoLTE, DMB (sadece Kore’de), Wi-Fi, Bluetooth, ve GPS

Galaxy A7’nin detaylı teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Galaxy A7 Türkiye Fiyatı Ne Olacak?

Samsung Galaxy A7’nin Türkiye fiyatı ne yazık ki beklenilenden daha fazla olacak. Yukarıda belirttiğimiz fiyatlara vergiler eklenince Galaxy A7’nin 2000 TL’ye satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Aşağı yukarı 100 TL’lik bir oynama ile bu fiyat segmentinde yer alacağı kesin. Fiyatın bu kadar yükselmesindeki en önemli etkenler Galaxy A7’nin metal kasaya sahip olması ve döviz kurunun yükselmesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.