Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy E7 ve Galaxy E5 Modelleri Duyuruldu

Samsung Galaxy E7 ve Galaxy E5 Modelleri Duyuruldu

PAYLAŞ

Samsung dün Galaxy E serisini duyurdu. Galaxy E7 ve Galaxy E5 modellerinin özellikleri ve fotoğrafları lanse edildi. Galaxy E7 ve Galaxy E5 arasındaki farklar ve tüm bilgiler haberimizde. Ürünler Hindistan’da Galaxy A5 ve Galaxy A3 modelleriyle birlikte duyuruldu ve satışa çıktı.

Herkes Samsung’tan CES 2015’te Galaxy S6’yı tanıtmasını beklerken firma Hindistan’da orta segmentte yer alan iki yeni akıllı telefonu duyurunca bir şaşkınlık olmadı değil. Galaxy A3 ve Galaxy A5 modelleri hakkında daha önce haberler paylaşmıştık o yüzden bu yazıda bizi ilgilen asıl nokta tamamen yepyeni olan Galaxy E7 ve Galaxy E5 modelleri.

Öncelikle iki modelin kardeş olduğunu söyleyelim. Cihazların tasarımları tamamen aynı. Çok ufak farklar haricinde neredeyse başka bir fark bulunmuyor. Hatta sadece fotoğraflarına bakarak Galaxy E5 ve Galaxy E7 arasındaki farkları bulmak imkansız. Ortak özelliklerinden bahsettikten sonra küçük farkları belirteceğiz.

Galaxy E5 ve Galaxy E7

Galaxy E7 ve Galaxy E5 Teknik Özellikler

İki cihazda da birazdan bahsedeceğimiz tüm özellikler ortak. Qualcomm Snapdragon 410 işlemci 4 çekirdekli 1.2 GHz işlemci, Adreno 306 grafik işlem birimi, 16 GB dahili depolama alanı, 1280 x 720 ekran çözünürlüğü, Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi ve TouchWiz arayüzü, microSD kart slotu ve HSDPA+ GSM modülü, Galaxy E5 ve E7’nin ortak teknik özelliklerinden.

Galaxy E5 ve Galaxy E7

Galaxy E7 ve Galaxy E5 Arasındaki Farklar

Galaxy E5 modelinde 1.5 GB RAM, Galaxy E7 modelinde 2 GB RAM yer alıyor. E5 modelinde 2400 mAh kapasiteli batarya bulunurken, E7 modelinde ise 2950 mAh kapasiteli batarya yer alıyor. Geldik en önemli farka : Galaxy E5 modelinde 5 inç büyüklüğünde ve 294 ppi kesinlikte ekran yer alıyor. Galaxy E7 modelinde ise 5.5 inç büyüklüğünde 267 ppi keskinliğinde daha büyük bir ekran görüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.