Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu!

Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu!

PAYLAŞ
Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu

Sektörün önde gelen isimlerinden Samsung kötü günler geçirmeye devam ediyor. Patlama haberleri sonrasında Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu!

Samsung tarafında kötü haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günler de her ne kadar piyasadaki Note 7 cihazların toplandığı ve güvenilir olanları ile değiştirildiği haberleri yayınlansa da bu şekilde olmadı.

Samsung patlama haberlerinin ardından kullanıcılara bir duyuru yayınladı. Note 7 cihaz satın almış olanların herhangi bir Samsung bayisine giderek cihazları teslim etmeleri söylenmişti. Söyleneni bazı kullanıcılar yapsa da bazıları yapmadı. Ancak Samsung tarafından alınan bu karar aslında hiç bir durumu değiştirmedi.

Bazı sorunlar daha da artmaya başladı. Örneğin akıllı telefonunu Samsung’a kargolayan kullanıcılar, kargolama sırasında patladığını belirtti. Bu durumda kullanıcılar mağdur oldu. Son olarak bugün bir açıklama geldi ve firma üretim takvimini değiştireceğini duyurdu.

Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu!

Cihazları yenilemek isteyen Samsung başlangıçta böyle bir yol denemişti, ancak başarılı olamadı. Firma’nın tüm ısrarlarına rağmen bazı kullanıcılar Note 7 cihazları teslim etmedi. Ancak sorun bununla da sınırlı değil, Samsung’a cihazını teslim eden kullanıcılar da mağdur oldu. Gönderilen cihazların bazıları kargo’da patladı!

Firma her ne kadar yenilenen cihazların patlama sorunu olmayacağını öne sürse de Samsung tarafından gönderilen yeni Note 7’ler de patladı. Bugün alınan karar ile Samsung Note 7 Üretimini Durdurdu! Böylelikle Note serisinin son cihazları artık üretilmeyecek. En azından şimdilik. Note 7 cihazların üretiminin durdurulması ile beraber yeni cihaz satışı yapılmayacak.

22

Görünen o ki Samsung Patlamalara ilişkin en azından bu haberlerin devamının gelmemesi adına böyle bir radikal karar almış. Konu ile ilgili kullanıcılarına bilgi vermeden hızlı bir şekilde karar alan Samsung, piyasadaki tüm Note 7 modellerini toplayıp, yeni bir model akıllı telefonla piyasaya tekrardan dönebilir. Ya da geçtiğimiz aylar da tanıttığı yeni modellerin satışlarını arttırmak için kampanyalar düzenleyebilir.

Firma 2016 yılının ilk çeyreğinde kar oranlarıyla dikkat çekerken şu anda oldukça büyük zarara uğramış durumda. Kullanıcılarının daha da fazla mağdur olmaması açısından alınan karar sonrasında Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu. Bu karar bakalım sektöre nasıl yansıyacak, hep beraber ilerleyen günler de göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.