Ana sayfa Soru - Cevap Samsung Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı?

Samsung Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı?

PAYLAŞ

Yeni bir akıllı telefon satın alma arifesinde olan kullanıcılar, bütçe dostu eski amiral gemilerine yöneliyor. Daha önce iPhone 5 üzerine iPhone 5 Hala Alınır mı? şeklinde bir yazıyı sizlerle paylaşmıştım. Bu yazımda ise Samsung’un bir önceki nesil amiral gemisi olan Galaxy S4 modelini irdeleyeceğim ve hala satın alınıp alınamayacağı konusunda fikirlerimi sizlere aktaracağım.

Bu tarz bir konuda benim 3 kriterim var. Bunlardan ilki cihazın kronik bir sorunu olup olmadığı. İkincisi cihazın teknik özellikleri ve son olarak üçüncü konu ise güncelleme desteği. Şimdi detaylara geçmeden önce Samsung Galaxy S4 modelinin teknik özelliklerini kısaca hatırlayalım ve devam edelim.

Galaxy S4 Teknik Özellikleri

Galaxy S4 modeli Nisan 2013’te tanıtıldı. 5 inç boyutunda Full HD (1920 x 1080) ekrana, 8 çekirdekli (1.6GHz 4 çekirdek + 1.2GHz 4 çekirdek) işlemciye ve 2GB sistem belleğine sahip bir cihaz. Teknik özellik konusunda açık konuşmak gerekirse oldukça tatmin edici. Şahsen kullanma fırsatı bulduğum bir telefon olduğu için Galaxy S4’ün performansını şimdiki fiyatına göre gayet yeterli bulduğumu söylemek isterim.

galaxy-s4-hala-satin-alinir-mi-2

Galaxy S4’ün Kronik Sorunu Var mı?

Samsung Galaxy S4 modeline ait ortaya çıkan, kullanıcıların belirttiği bir kronik sorun yok. Genel olarak Samsung cihazlarda yaşanan sıkıntılar var. Örnek vermek gerekirse arka kapağın gevşemesi ve kenarlardaki parlak kaplamaların soyulması bu sorunların en belirgin olanları.

Galaxy S4 Güncelleme Desteği

Şimdi, Galaxy S4 modelinin içerisinde Android 4.4 KitKat sürümü yer alıyor. Ancak Samsung, güncelleme sözünü verdi. Hangi Samsung Telefonlar Android 5.0 Güncelleştirmesini Alacak? başlıklı haberimizden detaylara ulaşabilirsiniz.

Fakat Samsung, güncelleştirmeler konusunda oldukça gecikmesiyle tanınan bir firma. Bu noktada elinizin özelleştirilmiş ROM kurmaya yatkın olmasını faydalı bulurum. Yani eğer şuan Galaxy S4 almaya niyetliyseniz, Samsung’un güncelleştirme çıkaracağı tarihe güvenip beklemeyin. Siz cihazı alın, kendiniz el yordamıyla güncelleyin.

galaxy-s4-hala-satin-alinir-mi-3

Galaxy S4 Modeli Android 5.0’ı Çalıştırır mı?

Elbette çalıştırır. SamMobile tarafından hazırlanan videoya Galaxy S4 için Android 5.0 Lollipop Videosu Yayınlandı başlığından ulaşabilirsiniz. Aslına bakarsanız son derece hızlı ve menü geçişleri harika denecek kadar akıcı bir şekilde Android 5.0, Galaxy S4 modelinde çalışabiliyor. Ki videodaki sürüm henüz geliştiriciler için olan sürüm yani daha fazla hızlanacaktır önümüzdeki aylarda.

Galaxy S4 Hala Satın Alınır mı?

Genel hatları ile Galaxy S4’ü alınıp alınmama konusunda değerlendirmeye çalıştım. Eğer bütçeniz kısıtlıysa, şuan piyasada olan orta segmentteki bir telefonu almak yerine bir önceki yılın amiral gemisi olan Galaxy S4’ü almak bence mantıklı. Güncelleme desteği, Samsung güncelleme yayınlamasa bile geliştiricilerin yayınladığı ROM dosyaları, kılıf ve aksesuar çeşitliliği ile Galaxy S4, fiyatına göre hala satınalınabilir bir akıllı telefon.

Şuan Galaxy S4’ü sıfır olarak 999 TL ile 1400 TL arasında değişen fiyatlarla alabiliyorsunuz. Kasa yapısındaki malzeme kalitesinin düşük olduğunu göz önüne alırsak ikinci el Galaxy S4’ü önermem.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.