Ana sayfa Akıllı Telefon “Samsung Galaxy S5 23 Şubat’ta Tanıtılacak!”

“Samsung Galaxy S5 23 Şubat’ta Tanıtılacak!”

PAYLAŞ

Beklenen haber sonunda geldi. Rusya’dan çıkan söylentiye göre Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S5’i 23 Şubat tarihinde resmi olarak lanse edecek. Aslında bu bilgiye söylenti demek pek doğru çünkü bu bilgi şimdiye kadar basına sızan diğer tüm bilgileri doğruluyor.

Rusya’da tanınan Eldar Murtazin tarafından verilen bu bilgi, daha önce ortaya çıkan bazı bilgileri doğruluyor. Çünkü Samsung’un tepe yönetiminden gelen ilk bilgilerde Galaxy S5’in Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulacağı söylenmişti. 23 Şubat tarihi ise Mobil Dünya Kongresi’nden hemen önceki tarih. Daha önceki akıllı telefonlarını da yine yılın ilk ve ikinci çeyreğinde duyuran Samsung’un Galaxy S5’i bu tarihte duyurması şaşırtıcı olmayacaktır.

Twitter üzerinden paylaşılan bilgi bu kadarla sınırlı değil. Ayrıca Samsung’un yapacağı lansmanın yeri ve saati de paylaşılıyor. 23 Şubat tarihinde Barcelona’da akşam 18.00 saatinde Samsung’un Galaxy S5’i tanıtacağı net bir şekilde söyleniyor. Şimdi gözler Samsung’a çevrilmiş durumda, resmi açıklama bekleniyor.

Galaxy S5′in Özellikleri : Metal Gövde, 64-Bit İşlemci ve 2K Çözünürlük başlıklı haberimizde de belirttiğimiz gibi Samsung’un Galaxy S5 modelinde yine Samsung üretimi 64-bit mimariye sahip Exynos 6 işlemci, 5.2 inç ve QHD çözünürlük yani 2560 x 1440 çözünürlükte ekran, 3GB veya 4GB sistem belleği, 16MP çözünürlükte kamera, Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve değişen TouchWiz arayüz gibi özellikler bekleniyor.

Değişen TouchWiz arayüzü ile ilgili bilgilere Samsung Galaxy S5′in Yeni Arayüzü Ortaya Çıktı başlıklı haberimizden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.