Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S7 Edge Sağlamlık Testinden Geçti!

Samsung Galaxy S7 Edge Sağlamlık Testinden Geçti!

PAYLAŞ

Samsung Galaxy S7 Edge Sağlamlık Testinden Geçti ! Bir Youtube kullanıcısı tarafından yapılan 3 aşamalı test’te, cihazın sağlamlığı bir kez daha görüldü.

Samsung’un geçtiğimiz günlerde MWC 2016‘da tanıttığı Galaxy ailesinin yeni üyeleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge videoları gelmeye başladı ! Kamera konsusunda oldukça iddialı olan iki cihaza, bir de sağlamlık testi yapıldı. Bu zamana kadar ki cihazlar arasında e çok ön siparişi verilen cihazlar olan bu iki cihaz, geçtiğimiz günler de sağlamlık testi ile karşı karşıya kaldı. Özellikle Samsung’un kıvrımlı ekranıyla tanınan Galaxy S7 Edge‘in, buna rağmen oldukça sağlam yapılmış olması, kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Cihaz oldukça kırılgan görünse de, gerçekte öyle değilmiş. Bunun kanıtını sağlamak amacıyla JerryRigEveryThing tarafından sağlamlık testi videosu çekildi. Youtube’da akıllı telefonlara en acımasız testleri yapan bu kanal, Samsung’un amiral gemilerini de sağlamlık testine koydu. Test 3 aşamadan oluştu. Masasına, tornavida, maket bıçağı ve çakmak koyan bu kullanıcı Galaxy S7 Edge’in her bölgesini sağlamlık testinden geçirdi. Arka tarafının cam’dan yapılmış olmasını da konu alan kullanıcı 3 farklı test uyguladı. Önce maket bıçağıyla cihazın her yerini çizmeye başladı.

Galaxy S7 Edge Sağlamlık Testi 2Ekrandan başlayarak, arka kapağa kadar çizilme testi uygulayan adam, daha sonrasında büklme testi ve ateşe dayanıklık testi yaptı. Çakmağı ekrana doğru tutan adam, ekranın çalışıp çalışmadığını da kontrol eden Jerry, daha sonrasında ise en zalım testlerden olan ve daha önceleri Apple iPhone 6’lardaki bükülme sorununa karşılık da bükülme testi yaptı. Detaylı testlerin yapıldığı bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz ;

Galaxy S7 Edge‘e baktığımız zaman özellikle kasasının sağlam olduğunu ve arka tarafından camdan yapılmasına rağmen çizilmeye dayanıklı olduğunu görebiliyoruz. Günlük kullanımlarda sağlamlık konusunda herhangi bir sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.