Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy S8 Modelinde Apple’ı Taklit Edecek!

Samsung Galaxy S8 Modelinde Apple’ı Taklit Edecek!

PAYLAŞ
Samsung Galaxy S8 ile Kulaklık Girişi Kalkabilir!

Apple’dan sonra şimdi de Samsung kulaklık girişine kafayı takmış durumda. Samsung Galaxy S8 Modelinde Apple’ı Taklit Edecek! İşte haberin detayları.

Apple yeni akıllı telefon modellerini duyurması ile beraber akıllı telefon sektöründe yeni bir rekabet ortamı daha hazırlanmış oldu. Apple’ın geçtiğimiz ay tanıttığı ve satışa çıkardığı akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da radikal bir değişiklik karşımıza çıkmıştı. Samsung Galaxy S8 Modelinde Apple’ı Taklit Edecek!

Apple
bu zamana kadar cihazlarında yer verdiği 3.5mm kulaklık girişini kaldırdı. Böylelikle aslında devrim niteliğinde bir olaya öncülük etti. Apple’ın oldukça işine yarayan bu durum örneğin kulaklık ile müzik dinlerken aynı anda şarj etmek gibi durumlar da sıkıntı yaratabiliyor. Ancak bunlara da çözümler mümkün.

Her ne kadar kullanıcılardan bazıları buna tepki gösterse de Apple aslında bir çok firmaya yol gösterici olduğunu söyledi. Apple tarafından gelen bu yenilik sektördeki diğer firmalara da sıçrıyor görünüyor. Samsung’da Apple gibi 3.5mm kulaklık girişini kaldırabilir.

Samsung Galaxy S8 Modelinde Apple’ı Taklit Edecek!

Cihazların daha da ince olması konusunda yol gösterici olan kulaklık girişi bir çok firmanın gözünde olmaya başladı. Samsung USB Type-C kullanarak kulaklık girişini kaldırabilir. Böylelikle hem daha ince cihaz üretimi yapılırken hem de tasarımda farklılaştırma yoluna gidilecek. Daha iyi bir ses kalitesi sunulurken aynı zamanda tasarımda da farklılık yaratacak bu durum Galaxy S8 ile karşımıza çıkabilir.

Samsung Galaxy S8 Modelinde Apple'ı Taklit Edecek!

Apple’ın başlattığı kulaklık girişi ile şarj girişi aynı port olan bu tasarım, Samsung Galaxy S8’i daha ince bir yapıya getirebilir. Apple hayranları tarafından olumlu ve olumsuz karşılanan bu durum bakalım Samsung hayranları tarafından nasıl karşılanacak. Hep beraber MWC etkinliğinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S8‘i bekleneceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.