Ana sayfa Tablet Bilgisayar Samsung Galaxy Tab 5’in Teknik Özellikleri Sızdı

Samsung Galaxy Tab 5’in Teknik Özellikleri Sızdı

PAYLAŞ

Samsung’un tablet bilgisayar serisi Galaxy Tab’ın yeni modeli Galaxy Tab 5’in teknik özellikleri belli oldu. Galaxy Tab 5 SM-P355C için Bluetooth sertifikası alınırken ortaya çıkan bilgiler oldukça kesin. Samsung Galaxy Tab 5’in işlemcisi, RAM miktarı ve diğer teknik özellikleri için haberimize bakabilirsiniz.

TENAA’dan sertifika alırken ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy Tab 5 modeli önceki tablet bilgisayar modeline göre daha ince olacak. İşlemci olarak dört çekirdekli 1.2 GHz hıza sahip bir işlemci kullanılmış. RAM yani sistem belleği miktarı ise 2 GB olarak belirtilmiş. Standart olarak 16 GB dahili depolama alanı ile karşımıza çıkacak olan Galaxy Tab 5 modelinde kullanılacak işlemcinin model bilgileri henüz paylaşılmadı.

samsung-galaxy-tab-5-fotografi

338 gram ağırlığa sahip olan Galaxy Tab 5’in ölçüleri şu şekilkde ; 208.4 x 137.9 x 7.4. 8 inç boyutunda ve 1024 x 768 çözünürlük burada biraz moral bozucu. Ancak tahminlerimize göre cihaz fiyatıyla ön plana çıkacak. Çözünürlüğün düşük tutulmasının sebebi bu olabilir. Galaxy Tab 5 modeli kutudan Android 5.0 Lollipop ile çıkacak ve içerisinde Stylus (dokunmatik) kalem bulunduracak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.