Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Güncelleme ile Note 7’leri Devre Dışı Bırakacak!

Samsung Güncelleme ile Note 7’leri Devre Dışı Bırakacak!

PAYLAŞ

Ürettiği amiral gemisi modeli ile bin bir şikayet alan Samsung Güncelleme ile Note 7’leri Devre Dışı Bırakacak! İşte Note 7’lere getirilecek o güncelleme ve detayları.

Samsung’un bu zamana kadar ürettiği en sıkıntılı cihaz olarak gösterilen Note 7’lere dair yol haritası ortaya çıktı. Samsung, Note 7 cihazların önce üretimini durdurdu, ardından ise cihazları toplama kararı aldı. Samsung’un bu kararı sonrasında bir çok kullanıcı cihazını geri iade etmek üzere firmaya gönderdi. Ancak maalesef ki bu karara uymayanlar da oldu.

Operatörler, uçuş firmaları tarafından verilen kararlara bir yenisi da Samsung tarafından geldi. Kısa zaman içerisinde beklenenden daha fazla satış rakamına ulaşan Samsung Note 7’ye bir darbe daha geliyor. Operatörlerin Note 7 cihazlarda sinyalleri kesmek istemesinin öncesinde biliyorsunuz ki THY ve bir çok havacılık şirketi, bu cihazın taşınabilmesini yasaklamıştı. Her ne kadar  yöneticiler kullanıcılardan özür dileyip, bunu telafi edeceklerini söyleseler de bazı kullanıcılar bu durumu önemsemiyor. Tüm bunlara rağmen hala Samsung Note 7 cihaz kullananlar için Samsung yeni bir yol haritası geliştirdi.

Samsung Güncelleme ile Note 7’leri Devre Dışı Bırakacak!

Akıllı telefonlara güncellemeler ile bir çok özellik eklemek mümkün. Ancak yeni güncellemeler ile planlı eskitme de yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, cihazların özellikleri tamamen yok edilebiliyor. Bu durumdan faydalanmak isteyen Samsung Note 7’leri devre dışı bırakmak istiyor. Bunun için ise yeni bir yazılım güncellemesi yapılacak.

İşleyiş olarak bakıldığında mümkün olabilecek bir durum. Lakin artık bir çok firma bazı hataları yazılım sayesinde yok edebiliyor. Bunun yanında yazılıma gerekli müdahaleler yapıldığında özellikler önemini yitirebiliyor. Samsung’un asıl amacı, cihazın önemli özelliklerini yok ederek, kullanıcıları iadeye mecbur kılmak. Böylelikle iade etmeyen kullanıcılar mecburen iade etmek durumunda kalacak.

Bu güncellemeler ilk olarak ABD’de yayınlanacak. ABD’nin en büyük telekom şirketlerinden olan US Cellular, geçtiğimiz günlerde Note 7 kullanıcılarına bir mesaj gönderdi. Gönderilen mesaj ile beraber “15 Aralık itibari ile Samsung Galaxy Note 7 cihazların yazılımları güncellenecek, şarj olmalarını önleyen bir yazılım ile değiştirilecek.” dedi.

Görülen o ki, Samsung en son yayınladığı batarya kapasitesini kısıtlama güncellemesi sonrasında artık cihazların şarj olmasını tamamen engelleyecek. Böylelikle kullanıcılar, Note 7’nin şarjı bittikten sonra bir daha şarj edemeyecek. Bakıldığı zaman parlak bir fikir gibi görünüyor. Ancak tabii ki bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar da var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.