Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung İki Tarafı Kavisli Ekran Patentini Aldı

Samsung İki Tarafı Kavisli Ekran Patentini Aldı

PAYLAŞ

Samsung’un sıradaki amiral gemisi Galaxy S6’nın iki tarafı eğimli (kavisli) ekrana sahip versiyonu Galaxy S Edge‘ye ait olan patent görseli ortaya çıktı. Yani Galaxy S6’nın eğilim bir versiyonu olacak ve ekranın iki tarafı da eğime sahip olacak.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S6’nın Ekranı Eğimli Olacak! başlığında bu söylentiyi sizlerle paylaşmıştık. Bugün ortaya çıkan bir patent şablonuna göre Samsung bu patenti çoktan almış. Aşağıda patentin resmini görebilirsiniz. Cihazın her iki tarafında da eğim bulunuyor. Galaxy Note Edge modelinde sadece sağ tarafta bulunan eğimin aynısından burada bir tane daha var. Şimdilik bu tasarımı kullanacak akıllı telefonun teknik özelliklerine ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Galaxy Note Edge modeline ait. Sadece eğimli ekrana örnek olması amacıyla koyulmuş bir fotoğraf. Aşağıdaki görsel ile patent başvurusunda kullanılan şablon. Aralarındaki fark açık bir şekilde görülebilir. Samsung, 2 tarafı da kavisli ekran üzerinde çalışıyor.

Bu cihazın Galaxy S6 modelinin ikinci bir versiyonu olacağı tahmin ediliyor. Uygun görülen isim şimdilik Samsung Galaxy S Edge. Yani S serisinin genel özelliklerini taşıyacak. Yaklaşık 5 inç civarında bir ekran ve Galaxy S6’nın diğer teknik özelliklerine sahip olacağı düşünülüyor.

Cihazın üst tarafı ise ayrı bir haber konusu. Normalde Samsung cihazlarda kulaklık çıkışı ve kızılötesinin yer aldığı bölümde farklı bir şeyler olacağı kesin ancak şimdilik o bölgenin ne işe yarayacağı bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.