Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Samsung Kablosuz Kulaklık: Gear IconX’i Tanıttı!

Samsung Kablosuz Kulaklık: Gear IconX’i Tanıttı!

PAYLAŞ

Akıllı telefon sektöründe yeni cihazlarla karşımıza çıkan Samsung Kablosuz Kulaklık : Gear IconX’i Tanıttı! İşte cihazın özellikleri ve detayları.

Samsung’un uzun zamandır merakla beklenen tanıtımları nihayet gerçekleşti. Geçtiğimiz gün New York’ta gerçekleşen bir etkinlik sonrası, Samsung hayranlarının yüzünü güldürecek haberler geldi. Gear Fit 2 akıllı bilekliğin yanında Gear IconX adı altında kablosuz kulaklık tanıtımı yapan Samsung, bu sene akıllı telefonlar ile yakaladığı başarıyı, sürdürmek istiyor olmalı ki yeni ürünler gerçekten de görülmeye değer.

Samsung Kablosuz Kulaklık : Gear IconX’i Tanıttı

Samsung’un akıllı bileklik olarak piyasada satışa sunduğu cihaz geliştirilerek karşımıza çıktı. Daha küçük bir ekranla farklı tasarımla karşımıza çıkan yeni nesil Gear Fit 2, 1.5 inç ekran boyutuna sahip. Ayrıca cihazın 1 Ghz hızında çalışan bir işlemciye 512 MB Ram’e ve 4 GB Dahili hafızaya da sahip olduğunu belirtelim. Ger Fit 2’de bir takım geliştirmeler oldu ve Android 4.4 üzeri cihazlarda kullanılacak olan bu cihaz, Tizen işletim sistemine sahip. 180 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Daha öncesinde Xiaomi Mi Band 2’nin tanıtıldığını şuradaki haberimizde belirtmiştik. Her ne kadar 2 cihaz aynı kategoride yer alsa da, Xiaomi’nin fiyat – performans ürünü olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Gear IconX Kablosuz Kulaklık Özellikleri ve Fiyatı

Gear Fit 2 tanıtımı sonrasında merakla beklenen bir diğer ürün daha tanıtıldı. Samsung’un 2016 yılına damgasını vuracak kablosuz kulaklıkları, Gear IconX tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Android 4.4 üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılacak olan Samsung’un kablosuz kulaklıkları 4 GB Dahili hafızası ile 1000’e yakın şarkıyı saklayabilecek. Böylelikle kullanıcılar akıllı telefonlar ile bağlantı yapmadan cihaz içerisindeki 4 GB’lık alandan müzik dinleyebilecek.

sonBu cihazın en dikkat çeken özelliklerinden birisi de tasarımı. Samsung Gear IconX kablosuz kulaklıkta tasarıma oldukça önem vermiş olmalı ki, kulaklık ile beraber gelen kutu aynı zamanda dock görevi görüyor ve kulaklıkları bu dock içerisinde yerleştirdiğinizde şarj edebiliyorsunuz. Özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken kulaklık, yılın son çeyreğine doğru satışa çıkacak ve 199 dolar fiyat etiketiyle sektörde yerini alacak.

Samsung’un Akıllı telefonlar ile yakaladığı başarıyı bu tarz cihazlar üreterek ve bir de tasarımına bu denli önem vererek üretmesi, firmanın büyüme planlarının hızlı bir şekilde işlediği bir kez daha gözler önüne serdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.