Ana sayfa Mobil Samsung LoopPay’i Alıyor, Apple’a Rakip Oluyor

Samsung LoopPay’i Alıyor, Apple’a Rakip Oluyor

PAYLAŞ

Samsung yakında LoopPay adlı ödeme servisini satın almaya hazırlanıyor. Kore menşeli dev teknoloji üreticisi, Apple’ın karşısına güçlü bir şekilde çıkmaya hazırlanıyor.

LoopPay adlı ödeme servisi, Apple Pay ve Google Wallet’tan daha farklı şekilde çalışıyor. Burada ödemeler geleneksel kredi ve banka kartlarıyla çalışıyor. Bunun için de LoopPay’in üretimi olan telefon kılıfları veya anahtarlıklarını kullanmak gerekiyor. Kullanıcıların elindeki tüm kartları LoopPlay’e okutabiliyor ve sonrasında da farklı bir kablosuz teknolojiyle ödeme gerçekleşiyor.

loopay

LoopPlay’in bu yöntemiyle de varolan ödeme yöntemlerinin yaklaşık yüzde 90’ı desteklenmiş oluyor ve önemli avantaj sağlıyor. Aslında Samsung bu firmanın teknolojisini sadece lisans altına almayı planlıyordu fakat karar değiştirerek satın almakta karar kıldı.

Samsung’un bu son hamlesiyle Apple Pay’in ciddi şekilde kan kaybedeceği öngörülüyor. Hatta gelen bilgilere göre firmanın son cihazları Samsung Galaxy S6 ve S Edge’de de bu teknoloji yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.