Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Galaxy Note 6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Samsung Galaxy Note 6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

PAYLAŞ

Bu yılın iddialı akıllı telefonları sektörde yerini alırken Samsung Note 6 Tanıtım Tarihi belli oldu. Note ailesinin yeni gelecek üyesi hakkında detaylar haberimizde.

Samsung Galaxy Note 6’nın tanıtılacağı zaman yaklaşıyor. Akıllı telefon sektörünün lider ismi Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 6 Ağustos ayında tanıtılacak. Samsung’un yeni phablet modeli Galaxy Note 6’nın tanıtılacağı tarih, Twitter fenomeni Evan Blass tarafından belli oldu. Geçtiğimiz aylarda Galaxy Note 6’nın tanıtılacağı tarihi Temmuz ayı olarak duyurmuştuk.

Twitter fenomeni Evan Blass cihazın basında çıkan haberlerin duyurduğu Temmuz ayında değilde, Ağustos ayında tanıtılacağını açıkladı. Buna hiçte şaşırmış değiliz. Çünkü geçen yılda Samsung şirketi, Galaxy Note 5’i Ağustos ayında tanıtmıştı.

Galaxy Note 6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Twitter fenomeni Evan Blass’ın açıkladığı tarih ise tam olarak net. Note 6 tanıtım tarihi 15 Ağustos 2016 tarihinde tanıtım gerçekleşecek. Akıllı telefon piyasasını yakından takip eden ve paylaştığı içeriklerin tamamı doğru çıkan Blass’ın bu söylediği tarihte de yanlışlık olacağını sanmıyoruz. Şirket tarafından resmi bir açıklama gelene kadar Twitter fenomeninin belirlediği tarih kesinlikle doğrudur diyebiliriz.

Samsung Note 6 Özellikleri ve Fiyatı

Hal hazırda tanıtılacağı tarihi belirtmişken Galaxy Note 6 özelliklerinden ve fiyatından da kısaca bahsedelim. Bilindiği üzere Samsung Galaxy Note 6’da ilk özellik olarak tasarımsal değişim olacağıydı. Telefonun tasarımı büyük ölçüde değişmesi bekleniyor.

5.8 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüğünde ekrana sahip olacak ve cihazda Snapdragon 823 veya Exynos 8890 işlemci yer alması bekleniyor. Galaxy S7 serilerinde de olduğu gibi 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir arka kamera yer alacak. 6GB RAM, USB Type-C port girişi ve 4000mAh değerinde bir bataryası bulunacak.Cihazda olması muhtemel bir diğer özellik ise 256GB alternatif arttırılabilir hafıza yer alacak.

Note 6 tanıtım tarihi

Galaxy Note 6 Fiyatı Ne Olacak?

En merak edilen konulardan bir tanesi de bu özelliklere sahip, üst segmentte yer alacak olan Galaxy Note 6 fiyatı ne olacak? Cihazın fiyatı hakkında kulüsler de çok fazla iddia var. S7 ve S7 Edge fiyatına yakın bir fiyatla karşımıza çıkmasını beklediğimiz cihazın tahmini fiyatını konuşmak gerekirse, 700 dolar’dan yurtdışı ülkelerinde yer alması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.