Ana sayfa Android Samsung Otistik Çocuklar İçin Oyun Geliştirdi

Samsung Otistik Çocuklar İçin Oyun Geliştirdi

PAYLAŞ

Samsung Güney Kore’nin Seul kentinde bulunan birkaç üniversiteyle beraber çalışarak, otizmle mücadele eden çocukların insanlarla daha iyi iletişim kurabilmesi için yeni bir uygulama geliştirdi. Bilindiği gibi otistik çocukların en büyük problemlerinden biri de, diğer insanların suratlarına bakarak duygularını okuyamamaları. “Look at Me” adlı uygulamada yer alan yararlı ufak oyunlar ise bu soruna yardımcı olmayı planlıyor.

Üstelik uygulama için klinik deneyler de yapıldı ve kullanan otizmli çocukların yüzde 60’ında göz kontağı konusunda gelişme gözlemlendi. Teste tam yirmi çocuk katıldı ve sekiz hafta sürdü. Look at Me uygulaması akıllı telefonların veya tabletlerin kamerasını kullanarak çalışıyor ve yedi tane interaktif oyun içeriyor.

samsung

Samsung’un Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung GALAXY Note II, Samsung Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S4 Zoom, Samsung Zoom2, Samsung Galaxy Tab S 10.5 ve Samsung Galaxy Tab S 8.4 modelleriyle uyumlu olan yazılımı Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Eğer çevrenizde tanıdığınız otistik bir çocuk varsa, onu bu uygulamadan haberdar edebilirsiniz. Muhtemelen yılbaşı yaklaşırken sizin için iyi bir hediye verme fırsatı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.