Ana sayfa Samsung Samsung Tizen 3.0 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Samsung Tizen 3.0 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

PAYLAŞ

Samsung tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulması merakla beklenen Samsung Tizen 3.0 Tanıtım Tarihi Belli Oldu! İşte detaylar.

Samsung firmasının kendilerince geliştirdiği ve şu ana kadar akıllı telefon, akıllı saat, televizyon, fotoğraf makinesi kategorilerinde kullanılan Tizen işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerdeki Samsung Geliştirici Konferansı‘nda yapılan resmi açıklamaya göre Tizen 3.0 işletim sistemi bu sonbaharın eylül ayında dağıtılmaya başlanacak.

Eylül ayında Berlin‘de gerçekleşecek olan IFA 2016 etkinliğinde Tizen 3.0 işletim sistemi için resmi tanıtımın gerçekleştirilmesi bekleniyor. Aynı zamanda IFA 2016 etkinliğinde Samsung’un Gear S3 akıllı saatininde duyurusu gerçekleşecek. Samsung’un yeni akıllı saati Gear S3 cihazı Tizen 3.0 işletim sisteminin kullanıldığı ilk akıllı saat olacak gibi görünüyor.

Samsung Tizen 3.0 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Tizen 3.0 işletim sistemi ile birlikte hem ARM hem de x86 tabanlı işletim sistemine sahip cihazları çalıştırabilecek. Böylelikle 64 bit desteği sunulmaya başlanacak. Android tarafından gördüğümüz ve mobil oyun deneyimini daha iyi bir noktaya ulaştıran Vulkan grafik arayüzü Tizen 3.0 işletim sistemi tarafından da desteklenecek. Yeni grafik arayüzü ile birlikte Tizen 3.0 işletim sisteminin grafik performansı yaklaşık %30 artacak.

Gelişmiş 4K ekran desteği, sesle kontrol, çoklu kullanıcı desteği, Bluetooth 4.2 desteği ve güvenlik iyileştirmeleri Tizen 3.0 işletim sistemine eşlik edecek.

Eylül ayında resmi tanıtımı gerçekleştirilecek olan Tizen 3.0 işletim sisteminin beta sürümü Temmuz ayında dağıtıma sunulacak. Tizen 3.0 Beta sürümü ilk olarak Samsung Z1 ve Samsung Z3 akıllı telefonlar için yayınlanacak.

1 YORUM

  1. Gear S3 tizen 2.3.2 ile geldi, tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Tizen 4.0 gelecek eylül ayında halen 2.3 versiyonunu kullanıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.