Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung Türkiyeden Kritik Uyarı: Note 7 Cihazınızı Kapatın!

Samsung Türkiyeden Kritik Uyarı: Note 7 Cihazınızı Kapatın!

PAYLAŞ
Samsung Türkiyeden Kritik Uyarı: Note 7 Cihazınızı Kapatın

Note 7 cihazlar ile büyük bir şok yaşayan Samsung, uyarılarına devam ederken bu sefer de Samsung Türkiyeden Kritik Uyarı: Note 7 Cihazınızı Kapatın!

Samsung tarafında yaşanan şoklara bir yenisi daha eklendi. Daha öncesinde Note 7 cihazlarında görülen bir sorundan dolayı sürekli patlama haberleri alıyorduk. Samsung’un Note 7 cihazında yaşadığı sorunlar giderek artıyor. Her ne kadar firma tarafından geri çağrılma yapılmış olsa da sorunlar çözülmüş değil.

Ülkemizde ki Note 7 cihazlar ile ilgili henüz patlama haberi almadık. Bu doğrultu da dünyanın diğer ülkelerine göre biraz daha şanslıyız. Ancak, Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklama kullanıcıları bir hayli zora soktu.

Samsung Türkiyeden Kritik Uyarı: Note 7 Cihazınızı Kapatın!

Samsung Türkiye bundan yaklaşık 3 hafta öncesinde üretimleri durdurduklarını ve şu anda piyasadaki Note 7’leri geri çağırdıklarını bildirmişti. Bu bildiri yetersiz kalmış olacak ki yeni bir uyarı da daha bulunuldu. Bu uyarıya bakacak olursak Samsung’a göre Note 7’ye sahip kullanıcıları cihazlarını direk kapatmalı ve gereken birimlere ulaştırmalı.

Açıklama bu kadar net ve sert olduğu için kullanıcılar da tedirgin oldu. Sosyal medyadan samsung’a eleştiriler devam ederken Samsung Türkiye’den yeni gelen açıklama şu şekilde ;

samsung

”Bir hafta önce kullanıcılarımızın güvenliğini en ön planda tutmak ve pilden kaynaklanan sıkıntıların gidermek amacıyla başlattığımız gönüllü Galaxy Note 7 Değişim Programı’nda kullanılacak olan yeni Galaxy Note 7 ürünlerini ülkemize getirmek ve kullanıcılarımızın mağduriyetlerinim gidermek için çalışmalarımızı hızlandırmış durumdayız.

Samsung Electronics Türkiye olarak tüm Galaxy Note 7 kullanıcılarımızdan telefonlarını kullanmayı durdurmalarını, cihazlarını kapatmalarını, ve şu anda devam etmekte olan Galaxy Note 7 Değişim Programı’na en kısa sürede katılmalarını önemle talep ediyoruz. Bu cihazı kullanıyorsanız Samsung İletişim Hattı 444 77 11’i arayarak destek isteyebilirsiniz.”

Samsung Note 7 cihazlardaki bataryadan kaynaklanan bu sorun ilerleyen zamanlar da daha da artabilir. Samsung önlem alarak cihazları tek tek toplamak istiyor. Ancak sorunu bildiği halde bir çok kullanıcı cihazı Samsung’a götürmek istemiyor. Durum böyle olunca da bu tarz uyarılar karşımıza çıkıyor.

Samsung’un hassas olması karşısında kullanıcıların da hassas davranmaları gerekiyor diye düşünüyoruz. Herhangi bir sorun da firma, biz daha öncesinde uyarımızı yapmıştık ancak bize getirmediler şeklinde bir beyan ortaya atabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.